Kesän hulluimmat hatut ovat täällä: Royal Ascot 2014
Royal Ascot tunnetaan hulvattomasta hattumuodistaan.
Royal Ascot tunnetaan kaikkialla Euroopassa – ainakin hevosista innostuneet ovat kuulleet tästä tapahtumasta! Kyseessä on Britannian kuuluisin hevostapahtuma, jonka järjestäminen aloitettiin jo 1711.
Britannian kuninkaalliset kunnioittavat tapahtumaa läsnäolollaan, ja hevosiakin tärkeämmäksi asiaksi on vuosien saatossa noussut muoti – tarkemmin ottaen siis hatut. Royal Ascot tunnetaan hulvattomasta hattumuodistaan: mitä suurempi, sen parempi!
Lisää hauskoja hattuja – katso kuvagalleriamme!
Uusimmat
-
07:06
Tämä hautajaisista tiedetään nyt: Prinssi Philip haudataan erikoisessa arkussa – ei pääse vielä viimeiseen leposijaansa
-
06:51
Kimi Räikkönen kummastelee kohua F1-sääntötulkinnasta: "Minusta tämä on jatkunut jo vuosia eikä mikään ole muuttunut"
-
06:35
Sebastian Aho naulasi Carolinan voiton – paluun tehnyt Tuukka Rask juhli NHL-uran merkkipaalua
-
06:29
"Syrjivä käytös ei ole hyväksyttävää" – Vaasan AMK vastaa kritiikkiin suomea puhuvien huonosta kohtelusta keskussairaalassa
-
06:27
Osalle autovalmistajista pandemia on ollut kuin lottovoitto: "Kyse ei ole lama-aikojen käyttäytymisestä, pikemminkin sodan jälkeisestä nousukaudesta"
-
06:25
Oletko ihmetellyt Niki Juuselan selostuksen eläinvertauksia? F1-ääni antaa nyt selityksen tavaramerkilleen
-
06:16
Ylilääkärin ehdotus: Liikuntapaikat pitäisi avata rokotetuille – 75-vuotias Taisto: Lähtisin heti kuntosalille
-
06:10
Awak Kuier teki suomalaista urheiluhistoriaa – huippulupaus huudettiin toisella varausvuorolla
-
06:09
Finnairin toimitusjohtaja ihmettelee, miksi matkustamista EU:n ulkopuolelle ei avata aikaisemmin? "Alkusyksystä on liian myöhään"
-
06:05
Kärppien Juhamatti Aaltosella tiukka viesti joukkueelleen: "Turha siellä on alkaa paskoa housuunsa"
-
06:01
Tapahtuma-alan ahdinko syvenee: "Puhutaan Suomen kulttuuripolitiikan historian suurimmasta epäonnistumisesta"
-
05:49
Katso pysäyttävä taulukko: Näin pieni on koronarokotteiden tukosriski moneen asiaan verrattuna
-
05:32
Puinen vessanpönttö valloittaa pian maailman – suomalaiskeksintö sai 7,5 miljoonan euron rahoituksen EU:lta
-
05:25
EU:n ulkopuolelta postitetuissa lähetyksissä on ollut pahoja viiveitä
-
05:22
MT: Valtiovarainministeri Vanhanen satsaisi kymmenen miljardia euroa velkarahaa tutkimukseen ja tuotekehitykseen
-
05:10
Pfizerin toimitusjohtaja: Koronarokotteesta tarvitaan todennäköisesti kolmas annos vuoden sisään ensimmäisestä
-
05:08
Hallitus kertoo tänään uusista ravintolarajoituksista
-
05:04
HS-gallup: SDP:n kannatus laskenut alle 20 prosentin, perussuomalaiset yhä suosituin
-
00:01
EU haluaa vauhdittaa ilmastotavoitteiden toimeenpanoa – EK: Suomalaiset kärkiyritykset näyttävät vihreää valoa, mutta valmistelu huolettaa
-
Itsetuhoisuudesta toipunut Pete Heininen: ”Olen opetellut näkemään puolitäyden lasin” Mainos
-
Lataa lisää