Känninen mies aiheutti kuvottavan välikohtauksen lennolla – eivätkä humalaisten aiheuttamat ongelmat siihen loppuneet
Humalaiset ihmiset aiheuttivat kaksi ikävää välikohtausta Yhdysvaltojen sisäisellä lennolla, kertoo muiden muassa Fox News.
Lentokoneista löytyy pahoinvointia varten oksennuspusseja, mutta aina niitä ei ehdi tai älyä käyttää. Spirit Airlinesin lennolla Chicagosta Baltimoreen tapahtui ällöttävä välikohtaus, kun humalainen mies oksensi kanssamatkustajansa hiusten päälle.
Lennolla olleen Cassidyn jakamalla videolla näkyy, kuinka lentoemäntä siistii oksennusta päälleen saaneen naisen hiuksia. Jos twiitti ei näy, voit avata sen tästä.
Twitterissä videon tapauksesta jakanut Cassidy Smith kertoo, että kännissä oleva mies oli oksentanut erään naisen päälle pian sen jälkeen, kun matkustajat oli päästetty koneeseen.
Koska oksennus piti siivota, kaikkien matkustajien oli poistuttava koneesta. Oksennusta hiuksiinsa saanut nainen meni siistimään päätään lavuaarissa. Asiassa auttoi myös lentoemäntä.
Twiitissään Cassidy kehuu, että nainen selviytyi nöyryytyksestä niin sankarimaisesti, että ansaitsisi ilmaisia lentoja.
Jos twiitti ei näy, voit avata sen tästä.
Humalaiset matkustajat saivat vessan tulvimaan
Kännisen miehen oksentamisen vuoksi viivästynyt lento sai pian uusia kierroksia. Kaksi muuta humalaista henkilöä, nainen ja mies, olivat vahingossa lukinneet itsensä lentokoneen vessaan ja saaneet sen tulvimaan. Näillä kahdella kännisellä ei tiedetä olevan yhteyttä oksentaneeseen humalaiseen mieheen.
Kaikki kolme saivat kuitenkin kokea saman kohtalon: heidät poistettiin lennolta.
Jos twiitti ei näy, voit avata sen tästä.
Cassidy kehuu lentohenkilökuntaa, jotka saivat humalaisten matkustajien aikaansaaman tilanteen hyvin haltuunsa.
Änkyräkännissä ei kannata yrittää lennolle
Tapaus on hyvä muistutus siitä, miksi humalan voi katsoa olevan este ihmisen lentokelpoisuudelle – kuten tämän polttariporukan tapauksessa.
Humaltuminen ja aggressiivinen käytös pyritään tunnistamaan jo ennen lentokoneeseen nousua, joten lentokentällä nautittujen lasillisten määrä kannattaa pitää kohtuullisena.
Lue myös: Matkustaja järkyttyi: Lentoemäntä tyrmäsi naisen vaatteet – onko tämä asu muka "sopimaton"?

Uusimmat
-
20:58
"Totaalinen munaus Kanadalta!" – tässä sählää NHL:n miljoonatähti ja Tanska kiittää
-
20:58
Kesäkodit kaupunkimaisemissa – tässä on Suomen kaunein koti: Kesämökit -kauden yhdeksäs finalisti
-
20:40
Kokoomuksen kunniapuheenjohtaja Ilkka Suominen on kuollut
-
20:31
Kari Jalonen kävi kulisseissa kovan tuomarikeskustelun – nyt tapahtui ruman taklauksen jälkeen toisin: "Seuraavana päivänä he myönsivät virheen"
-
20:26
Vihreiden esitys sunnuntailisien poistosta herätti keskustelua – "Paljon väärinkäsityksiä"
-
20:21
KuPS kirjoitti suomalaista jalkapallohistoriaa
-
20:15
Ostitko sinäkin tämän laitteen älypuhelimen kaveriksi? Löytyy jo yhä useammalta suomalaiselta – hurja piikki myynnissä
-
20:12
SM-liigasta tutun maalivahdin erikoinen torjuntatyyli nauratti tuomaria – "En ole koskaan nähnyt tuollaista"
-
19:58
Tähän kunta-alan neuvottelut kaatuivat tänään: "Varmaankin Suomen työmarkkinahistorian vaikeimpia riitoja"
-
19:56
"Me ollaan hirveän lähellä Venäjää" – näin sota huomioidaan lappeenrantalaisessa koulussa, jossa kolmasosa oppilaista on venäläistaustaisia
-
19:53
Venäjän iskussa sotilastukikohtaan viime viikolla kuoli lähes 90 ihmistä – MTV seuraa sotaa
-
19:42
Poliisin etsintätehtävä Parkanossa päättyi – lapsi löytyi menehtyneenä vesistöstä
-
19:40
Myös kahvilaketju Starbucks vetäytyy Venäjältä
-
19:21
"Käsittämätön tuomio" MM-kisoissa – kaiken keskellä hääräsi Leijonia vastaan sikaillut Austin Watson
-
19:16
Suomen surkein kuski -ohjelman kuski sai auton kyljelleen: "Tämä ei mennyt nyt hyvin"
-
19:01
Mikä on hyvän lemmikkisuhteen salaisuus? Toimi näin, jos eläin on alkanut ärsyttää: "Sen pitäisin kirkkaana mielessä"
-
18:56
Jääkiekon MM-kisat 2022: Otteluohjelma, tulokset ja tv-lähetykset
-
18:47
Satakunnan Kansa: Laura Huhtasaari jättää europarlamentin
-
18:43
Tshekki nousi hengittämään Suomen niskaan – Leijonien lohkovaiheen päätöspeliin hurjat panokset
-
18:40
B-sarja kutsuu! Tämä kivulias törkyniitti kostautui kalliisti MM-kisoissa
-
Lataa lisää