Julkkis Big Brotherin voittaja Jori: BB-asumista voi verrata armeijaan
Suomen ensimmäisen Julkkis Big Brotherin voittanut taikuri Jori A. Kopponen hämmästelee löytäneensä itsestään sosiaalisen puolen BB-talossa.
Suomen Julkkis Big Brother 2013 -kilpailun voittanut Jori A. Kopponen on häkeltynyt Suomen kansan osoittamasta suosiosta. Ohjelmassa nuorempia kilpakumppaneitaan provosoinut Kopponen on kuitenkin iloinen talossa löytämästään sosiaalisesta puolesta.
Mikä oli vaikeinta siinä, kun joutui asumaan pienessä tilassa monen ihmisen kanssa?
– Klaustrofobia. En pidä ahtaista paikoista ja välillä sermi aina laskeutui. Kun näki sen, että sermi alkoi laskeutua, tuli sellainen oikea kauhun tunne ja totta kai moni muukin asia oli vaikea. Se, että pitää olla monen ihmisen kanssa ja jaksaa kuunnella kaikkia ja olla kiinnostunut heidän asioistaan. Oli vaikea olla sosiaalinen, kun en ole yhtään sen tyyppinen ihminen, joka hakeutuisi sosiaalisiin tilanteisiin. Olen hyvin erakkomainenkin joskus, mutta oli hieno huomata, että jostain löytyy se sosiaalinenkin puoli, kun se pitää kaivaa esiin.
Onko sinulla ollut muita vastaavia kimppakämppäkokemuksia?
– Tietysti armeija ja opiskelija-aikoina kommuneissa asuminen. Aika paljon voi (BB-asumista) verrata armeijaan. Täysin samalla tavalla pitää olla täysin erilaisten ihmisten kanssa pienessä tilassa.
Kenen kanssa Jori tuli parhaiten toimeen ja millaisessa kodissa riihimäkeläinen itse asuu? Lue haastattelu loppuun Jokakodin sivuilta!
Kiinnostaako asuminen Riihimäellä? Katso myytävät kohteet!
Hannakaisa Taskinen/Jokakoti.fi
Kuva: Sub
Uusimmat
-
00:19
Italiassa Conten hallitus selvisi luottamusäänestyksestä senaatissa
-
23:43
Saksa kiristää koronarajoituksia, Britanniassa ennätysmäärä viruskuolemia
-
23:25
Lukas Hradeckyn Leverkusenille makea voitto – Dortmund kaatui komeasti kärkikamppailussa
-
23:25
USA:n ulkoministeriehdokas kiittelee Trumpin kovaa Kiina-politiikkaa
-
23:10
Yllättävä käänne: Trump kehottaa videopuheessaan amerikkalaisia rukoilemaan seuraavan hallinnon puolesta
-
22:34
SM-liigaan kaksi uutta maalintekijää – tässä kierroksen kaikki osumat
-
22:06
Apina hyppäsi junan kyytiin Intiassa – katso kuinka matkustajat hätääntyivät yllättävästä matkatoverista
-
22:06
Petri Kontiolan erikoinen flipperiosuma nauratti epäonnista KooKoo-hyökkääjää – "Parempi kuin oma rannari"
-
21:26
Useita oikeusjuttuja ja miljardivelat – MTV esittelee Donald Trumpia presidenttiyden jälkeen odottavat haasteet
-
21:25
Trumpin viimeinen päivä presidenttinä: Missä ovat paljon puhutut armahdukset?
-
21:21
Jokereiden kiri tyrehtyi jäähyihin – ottelua edelsi hiljainen hetki Pave Maijasen muistolle
-
21:02
Janina Fry poseeraa luonnonkauniina – ex-mallia ylistetään somessa: "Suomen Julia Roberts"
-
21:01
MM-mitalihaaveet nousevat Ilkka Herolan ympärillä – kilpailutauko paljasti tärkeän asian: "Se ei vaadi enää ihmeitä"
-
21:00
Hallinto-oikeus: KRP ei saanut salata rikollisjengiin kuuluneiden epäiltyjen nimiä – KRP hakee korkeimmalta hallinto-oikeudelta valituslupaa
-
20:53
SM-liigassa kiperä videotulkinta: olisiko tämä luistimella tehty osuma pitänyt hylätä?
-
20:53
Ässien uudella vahvistuksella satumainen debyytti – Tappara tyrmäsi JYPin tylysti, nuori lupaus iski uran avausmaalinsa
-
20:44
Senaatin republikaanijohtaja Mitch McConnell: Presidentti Trump lietsoi kongressiin hyökänneitä: "Heille syötettiin valheita"
-
20:25
Kaksi luksushotellia laitettiin karanteeniin Sveitsin Alpeilla levinneen koronamutaation takia
-
20:22
Britanniassa raportoitu vuorokaudessa yli 1 600 koronakuolemaa – suurin määrä koko pandemian aikana
-
20:21
Sergio Perez on talossa: Red Bull julkaisi videoita uuden F1-kuskinsa saapumisesta
-
Lataa lisää