Housut kintuissa metsän reunalla – F1-sarjalta säälimätöntä pilaa Valtteri Bottaksesta
F1-sarja on huvittanut fanejaan kesätauon kunniaksi lyhyellä animaatiolla. Eri kuskien tiimiradioavautumisesta on tehty mielikuvituksellisia animaatioita.
Myös molemmat suomalaiskuskit Valtteri Bottas ja Kimi Räikkönen pääsevät vahvasti esiin sosiaalisessa mediassa julkaistussa pätkässä. Molemmilta on huomioitu yksi tilanne tältä kaudelta.
Bottas antoi omasta tyylistään poiketen palaa kunnolla kesken Ranskan GP:n, kun hän ei ollut tyytyväinen renkaidensa kestoon yhden pysähdyksen taktiikalla.
– Miksi vit**sa kukaan ei kuunnellut minua, kun sanoin että tämä pitäisi ajaa kahdella pysähdyksellä?! keuhkosi Bottas tiimiradiossa.
Animaatiossa Bottas on kuvattu metsän reunaan ”kakkoselle” housut kintuissa. Vieressä on pysähtynyt auto, jonka suuntaan mies tilittää tiimiradiosta tuttua keskustelua. Paikalle pamahtaa nopeasti Netflixin kuvausryhmä. Tuo on luultavasti viittaus suoratoistopalvelun Drive to Survive -sarjaan, jossa näkyi Bottaksen takamus tämän mennessä saunaan.
Bottas otti animaation hyvällä huumorilla. Hän jakoi sen huvittuneena Instagram-tarinoissa.
Räikkönen on ollut jo pitkään takuuvarmaa viihdettä tiimiradiossa. Animaatiossa nostettiin esille Räikkösen ja tämän kisainsinöörin välinen keskustelu Bahrainin GP:ssä. Räikkönen on animoitu vanhaksi mieheksi, joka istuu sohvalla ja yrittää kommunikoida vieressään olevalle miehelle.
Räikkösellä ja hänen kisainsinöörillään oli Bahrainin GP:ssä vaikeuksia kuulla toisiaan. Keskustelu päättyi huvittavalla tavalla.
– Et vieläkään kuule minua? ihmetteli Räikkönen.
– Ei. En kuule sinua.
– Mutta vastaat silti, kuittasi Jäämies ihmeissään.
Katso twiitti alta.
Uusimmat
-
19:54
Pakistanin moskeijaräjähdyksen uhriluku kasvaa – ainakin 60 kuollut: "Lisää ruumiita tuodaan ulos"
-
19:15
Se on siinä! Musta aukko "söi" tähden – kuvat herkkuhetkestä julki: "Pyöritämme edelleen päitämme"
-
19:04
Ensitreffit-Janne kertoo vihdoin syöpätutkimusten tulokset: "Erikoinen kesä kaiken kaikkiaan"
-
19:02
Suomalaisten keittiöissä on oleellinen ongelma, joka voi vaikuttaa ruoan makuun: "Virhe on tapahtunut jo 70 vuotta sitten"
-
19:01
Erikoishaastattelu! Näin suosittu Tuplakääk-podcast sai alkunsa – Enni ja Kirsikka yrittivät ensin houkutella ystäviään mukaan: "Annoimme potkut"
-
18:39
Kommentti: SaiPan räikeä toiminta raivostuttaa SM-liigakansaa – syyttävä sormi tulee kuitenkin osoittaa tuttuun umpisolmuun
-
18:37
Kyljelleen pyörähtänyt auto hidastaa liikennettä ykköstiellä
-
18:25
Antti Mäkinen korvaamassa Björn Wahlroosin Sammon hallituksen puheenjohtajana
-
18:25
Asiakirjaväite: Tshetshenian presidentin kannattajat raiskasivat Venäjän tv:n toimittajan ja pahoinpitelivät kuvaajan sairaalakuntoon
-
18:18
Donetskin separatistijohtaja väittää venäläisjoukkojen etenevän Donetskissa – MTV seuraa sotaa
-
18:15
Oletko kuullut tästä perinteestä? Marja Hintikka jakoi vinkkinsä laskiaispullan syömiseen: "Kansa jakautuu kahtia pahemmin kuin presidentinvaalien toisella kierroksella"
-
18:09
Tutkija: Suomen liittyminen Natoon ilman Ruotsia olisi "äärimmäinen ratkaisu"
-
17:57
Jääkiekkolegenda Bobby Hull, 84, on kuollut
-
17:54
Jukka Jalonen kokee nyt oudon tilanteen – tuore leikkaus pisti suunnitelmat uusiksi: "Ensimmäinen ja viimeinen kerta"
-
17:33
Bussikuski jäi kiinni itse teossa Helsingissä – poliisi paljasti, miksei kortti lähtenyt tästä tempusta
-
17:30
Veli-Matti Savinainen keräsi tupakantumppeja kadulta – isän neuvon kuunteleminen kannatti: "Yhtäkkiä lyödään 780 000 euroa lapaseen"
-
17:20
Venäläisjuontaja kuvaili tv-ohjelmassaan, kuinka Zelenskyi ja Niinistö olisi pitänyt ampua ohjuksella Kiovassa
-
17:12
Esitutkinta: Katri Kulmunin entinen avustaja järjesteli viestintäkoulutusta ministeriön varoittelemasta hankintarajasta huolimatta
-
17:01
Luvut julki – näin monta kertaa prinssi Harry mainitsee kuninkaallisen perheen jäsenet kirjassaan
-
16:55
Lasten pulahdus altaaseen muutti suomalaisperheen Thaimaan-loman painajaiseksi, 10-vuotias osui pohjaan ja alkoi sätkiä ja huutaa: "Paikka on kuolemanloukku"
-
Lataa lisää