MTV Uutiset vieraili Lunastajat-elokuvan kuvauksissa Järvenpäässä, jota tähdittää ex-Salkkarit-tähti Ilona Chevakova.
Järvenpäässä kuvataan parhaillaan suomalaista Lunastajat-elokuvaa. Kyseessä on yhteen omakotitaloon sijoittuva tarantinomainen trilleri.
Elokuvan pääosissa nähdään Eino Heiskanen ja Roope Salminen. Muita rooleja tähdittävät Ilona Chevakova, Mikko Nousiainen, Johanna Kuuva, Joel Hirvonen, Anne-Mari Alaspää sekä Aleksander Rucidlo.
Salatut elämät -sarjan roolihahmo Sabrina Mustavaarana tunnettu näyttelijä jätti sarjan hiljattain.
Chevakova ehti olla mukana Salkkareissa reilun vuoden verran. Hän kertoi aiemmin, että idea lähdöstä tuli hänen puoleltaan. Nyt näyttelijä on mukana lukuisissa elokuva- ja tv-projekteissa.
Suosikkisarjan fanit pitävät edelleen yhteyttä Chevakovaan.
– Kyllä minulle tulee viestejä, että voinko tulla takaisin. Minulla on vähän sellainen olo, että olen pettänyt Salkkarit-faneja.
