Eurooppa-liiga 2018-19 ohjelma – kaikki ottelut, pudotuspeliparit ja tulokset

1:07
Arsenalin Alexandre Lacazette upotti vapaapotkun Napolin maaliin puolivälierien toisessa osaottelussa 18.4.

Jalkapallon Eurooppa-liiga 2018-2019 käynnistyy torstaina 20. syyskuuta. Kausi huipentuu Bakussa 29.5.2019 pelattavaan finaaliin.

MAINOS

Eurooppa-liiga suorana C Moressa

C More näyttää suorana lähetyksenä joka ikisen Mestarien liigan, Eurooppa-liigan ja La Ligan ottelun!

C Moren sivulle pääset tästä

Alkulohkovaiheessa 48 joukkuetta jaettiin kahteentoista neljän joukkueen lohkoon. Pudotuspeleihin pääsi jokaisen lohkon kaksi parasta, ja heidän seurakseen tuli kahdeksan Mestarien liigan pudotuspeleistä ulos jäänyttä joukkuetta.

Suomalaisista kilpailussa olivat mukana Joel Pohjanpalo ja Lukas Hradecky (Bayer Leverkusen), Jesse Joronen (FC Kööpenhamina), Roman Eremenko (Spartak Moskova), Jere Uronen (Genk), Walter Viitala (Malmö) ja Jasse Tuominen (BATE).

Viime kaudella mestaruutta juhli Atletico Madrid.

Alla Eurooppa-liigan pudotuspeliohjelma ja alkulohkovaiheen tulokset (alkamisajat Suomen aikaa).

Pudotuspelit:

Välierät

AikaTorstai 2.5.TulosYhteistulos
22.00Frankfurt-Chelsea
22.00
Arsenal-Valencia

Torstai 9.5.

22.00
Chelsea-Frankfurt

22.00
Valencia-Arsenal

Finaali pelataan 29. toukokuuta.

Puolivälierät

AikaTorstai 11.4.TulosYhteistulos
22.00Slavia Praha-Chelsea0-1
22.00
Benfica-Frankfurt4-2
22.00
Villarreal-Valencia1-3
22.00
Arsenal-Napoli2-0

Torstai 18.4.

22.00
Chelsea-Slavia Praha4-35-3
22.00
Frankfurt-Benfica2-04-4
22.00
Valencia-Villarreal2-05-1
22.00
Napoli-Arsenal0-10-3

Neljännesvälierät

AikaTorstai 7.3.TulosYhteistulos
19.55Zenit-Villarreal1-3
19.55Rennes-Arsenal3-1
19.55Sevilla-Slavia Praha2-2
19.55Dinamo Zagreb-Benfica1-0
19.55Frankfurt-Inter0-0
22.00Valencia-Krasnodar2-1
22.00Napoli-Salzburg3-0
22.00Chelsea-Dynamo Kiova3-0

Torstai 14.3.

19.55Krasnodar-Valencia1-12-3
19.55Salzburg-Napoli3-13-4
19.55Dynamo Kiova-Chelsea0-50-8
22.00Villarreal-Zenit2-15-2
22.00Arsenal-Rennes3-04-3
22.00 Slavia Praha-Sevilla4-3 ja.6-5
22.00Benfica-Dinamo Zagreb3-03-1
22.00Inter-Frankfurt0-10-1


1. kierros

AikaTiiistai 12.2.TulosYhteistulos
19.55Fenerbahce-Zenit1-0

Torstai 14.2.

19.55Galatasaray-Benfica1-2
19.55BATE-Arsenal1-0
19.55
Lazio-Sevilla0-1
19.55
Olympiakos-Dynamo Kiova2-2
19.55
Rennes-Betis3-3
19.55
Krasnodar-Leverkusen0-0
19.55
Slavia Praha-Genk0-0
19.55
Rapid Wien-Inter0-1
22.00Sporting-Villarreal0-1
22.00
Celtic-Valencia0-2
22.00
Shakhtar Donetsk-Frankfurt2-2
22.00
Malmö-Chelsea1-2
22.00
Zürich-Napoli1-3
22.00
Club Brügge-Salzburg2-1
22.00
Plzen-Dinamo Zagreb2-1

Keskiviikko 20.2.

19.00Sevilla-Lazio2-03-0

Torstai 21.2.

19.55Arsenal-BATE3-03-1
19.55
Villarreal-Sporting CP1-12-1
19.55
Zenit-Fenerbahce3-13-2
19.55
Valencia-Celtic1-03-0
19.55
Frankfurt-Shakhtar Donetsk4-16-3
19.55
Napoli-Zürich2-05-1
19.55
Salzburg-Club Brügge4-05-2
19.55
Dinamo Zagreb-Plzen3-04-2
22.00Benfica-Galatasaray0-02-1
22.00
Dynamo Kiova-Olympiakos1-03-2
22.00
Betis-Rennes1-34-6
22.00
Chelsea-Malmö3-05-1
22.00
Leverkusen-Krasnodar1-11-1
22.00
Genk-Slavia Praha1-41-4
22.00
Inter-Rapid Wien4-05-0


Alkulohkovaihe:

Syyskuu

AikaTorstai 20.9.LohkoTulos
19.55Rapid Wien-Spartak MoskovaG2-0
19.55Villarreal-RangersG2-2
19.55Lazio-ApollonH2-1
19.55Marseille-FrankfurtH1-2
19.55Genk-MalmöI2-0
19.55Besiktas-SarpsborgI3-1
19.55Akhisar-KrasnodarJ0-1
19.55Sevilla-Standard LiegeJ5-1
19.55Dynamo Kiova-AstanaK2-2
19.55Rennes-JablonecK2-1
19.55Vidi-BATEL0-2
19.55PAOK-ChelseaL0-1
22.00Ludogorets-LeverkusenA2-3
22.00AEK Larnaca-ZürichA0-1
22.00Celtic-RosenborgB1-0
22.00Leipzig-SalzburgB2-3
22.00Slavia Praha-BordeauxC1-0
22.00FC Kööpenhamina-ZenitC1-1
22.00Dinamo Zagreb-FenerbahceD4-1
22.00Spartak Tirana-AnderlechtD1-0
22.00Arsenal-VorsklaE4-2
22.00Sporting CP-QarabagE2-0
22.00Olympiakos-BetisF0-0
22.00Dudelange-AC MilanF0-1

Lokakuu

AikaTorstai 4.10.LohkoTulos
17.50Astana-RennesK2-0
19.55Zürich-LudogoretsA1-0
19.55Leverkusen-AEK LarnacaA4-2
19.55Salzburg-CelticB3-1
19.55Rosenborg-LeipzigB1-3
19.55Zenit-Slavia PrahaC1-0
19.55Bordeaux-FC KööpenhaminaC1-2
19.55Anderlecht-Dinamo ZagrebD0-2
19.55Fenerbahce-Spartak TrnavaD2-0
19.55Qarabag-ArsenalE0-3
19.55Vorskla-Sporting CPE1-2
19.55AC Milan-OlympiakosF3-1
19.55Betis-DudelangeF3-0
22.00Rangers-Rapid WienG3-1
22.00Spartak Moskova-VillarrealG3-3
22.00Frankfurt-LazioH4-1
22.00Apollon-MarseilleH2-2
22.00Sarpsborg-GenkI3-1
22.00Malmö-BesiktasI2-0
22.00Standard Liege-AkhisarJ2-1
22.00Krasnodar-SevillaJ2-1
22.00Jablonec-Dynamo KiovaK2-2
22.00Chelsea-VidiL1-0
22.00BATE-PAOKL1-4
Torstai 25.10.
19.55AEK Larnaca-LudogoretsA1-1
19.55Zürich-LeverkusenA3-2
19.55Leipzig-CelticB2-0
19.55Salzburg-RosenborgB3-0
19.55FC Kööpenhamina-Slavia PrahaC0-1
19.55Zenit-BordeauxC2-1
19.55Spartak Trnava-Dinamo ZagrebD1-2
19.55Anderlecht-FenerbahceD2-2
19.55Sporting CP-ArsenalE0-1
19.55Qarabag-VorsklaE0-1
19.55Dudelange-OlympiakosF0-2
19.55AC Milan-BetisF1-2
22.00Villarreal-Rapid WienG5-0
22.00Rangers-Spartak MoskovaG0-0
22.00Marseille-LazioH1-3
22.00Frankfurt-ApollonH2-0
22.00Besiktas-GenkI2-4
22.00Sarpsborg-MalmöI1-1
22.00Sevilla-AkhisarJ6-0
22.00Standard Liege-KrasnodarJ2-1
22.00Rennes-Dynamo KiovaK1-2
22.00Jablonec-AstanaK1-1
22.00PAOK-VidiL0-2
22.00Chelsea-BATEL3-1

Marraskuu

AikaTorstai 8.11.LohkoTulos
17.50Fenerbahce-AnderlechtD2-0
17.50Astana-JablonecK2-1
19.55Rapid Wien-VillarrealG0-0
19.55Spartak Moskova-RangersG4-3
19.55Lazio-MarseilleH2-1
19.55Apollon-FrankfurtH2-3
19.55Genk-BesiktasI1-1
19.55Malmö-SarpsborgI1-1
19.55Akhisar-SevillaJ2-3
19.55Krasnodar-Standard LiegeJ2-1
19.55Dynamo Kiova-RennesK3-1
19.55Vidi-PAOKL1-0
19.55BATE-ChelseaL0-1
22.00Ludogorets-AEK LarnacaA0-0
22.00Leverkusen-ZürichA1-0
22.00Celtic-LeipzigB2-1
22.00Rosenborg-SalzburgB2-5
22.00Slavia Praha-FC KööpenhaminaC0-0
22.00Bordeaux-ZenitC1-1
22.00Dinamo Zagreb-Spartak TrnavaD3-1
22.00Arsenal-Sporting CPE0-0
22.00Vorskla-QarabagE0-1
22.00Olympiakos-DudelangeF5-1
22.00Betis-AC MilanF1-1
Torstai 29.11.
17.50Spartak Moskova-Rapid WienG1-2
17.50Astana-Dynamo KiovaK0-1
19.55Leverkusen-LudogoretsA1-1
19.55Zürich-AEK LarnacaA1-2
19.55Rosenborg-CelticB0-1
19.55Salzburg-LeipzigB1-0
19.55Bordeaux-Slavia PrahaC2-0
19.55Zenit-FC KööpenhaminaC1-0
19.55Fenerbahce-Dinamo ZagrebD0-0
19.55Anderlecht-Spartak TrnavaD0-0
19.55Vorskla-ArsenalE0-3
19.55Qarabag-Sporting CPE1-6
19.55Betis-OlympiakosF1-0
19.55AC Milan-DudelangeF5-2
19.55Krasnodar-AkhisarJ2-1
19.55BATE-VidiL2-0
22.00Rangers-VillarrealG0-0
22.00Apollon-LazioH2-0
22.00Frankfurt-MarseilleH4-0
22.00Malmö-GenkI2-2
22.00Sarpsborg-BesiktasI2-3
22.00Standard Liege-SevillaJ1-0
22.00Jablonec-RennesK0-1
22.00Chelsea-PAOKL4-0

Joulukuu

AikaTorstai 13.12.LohkoTulos
19.55Rapid Wien-RangersG1-0
19.55Villarreal-Spartak MoskovaG2-0
19.55Lazio-FrankfurtH1-2
19.55Marseille-ApollonH1-3
19.55Genk-SarpsborgI4-0
19.55Besiktas-MalmöI0-1
19.55Akhisar-Standard LiegeJ0-0
19.55Sevilla-KrasnodarJ3-0
19.55Dynamo Kiova-JablonecK0-1
19.55Rennes-AstanaK2-0
19.55Vidi-ChelseaL2-2
19.55PAOK-BATEL1-3
22.00Ludogorets-ZürichA1-1
22.00AEK Larnaca-LeverkusenA1-5
22.00Celtic-SalzburgB1-2
22.00Leipzig-RosenborgB1-1
22.00Slavia Praha-ZenitC2-0
22.00FC Kööpenhamina-BordeauxC0-1
22.00Dinamo Zagreb-AnderlechtD0-0
22.00Spartak Trnava-FenerbahceD1-0
22.00Arsenal-QarabagE1-0
22.00Sporting CP-VorsklaE3-0
22.00Olympiakos-AC MilanF3-1
22.00Dudelange-BetisF0-0
Lisää aiheesta

    Suosituimmat videot

    Uusimmat

    Käytämme evästeitä parantaaksemme käyttökokemusta. Jatkamalla hyväksyt niiden käytön. Tutustu tietosuojakäytäntöömme.

    Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme vaihtamaan tuettuun selaimeen. Lisätietoja