Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Yllättävän Ensitreffit-parin romanssiin tulee äkillinen särö – Töllötuomarit: "Se oli selvä pakoreaktio"

1:58Ensitreffit-parin romanssiin tulee yllättävä särö – Töllötuomarit: "Se oli selvä pakokeino"Katso videolta, kuinka Töllötuomarit näkevät Riian ja Aleksin konfliktitilanteen.
Julkaistu 14.11.2023 18:10
Toimittajan kuva
Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

Toimittajan kuva
Katja Lintunen

katja.lintunen@mtv.fi

Toimittajan kuva

Katri Utula

katri.utula@mtv.fi

Ensitreffit-pari Riian ja Aleksi suhteeseen tulee yllättävä särö. Aiemmin pariskunnan välillä ei olla juuri nähty eripuraa. 

Ensitreffit alttarilla -ohjelman uusimmassa jaksossa Riian ja Aleksin välillä nähdään kitkaa, kun Riia muuttaa Aleksin luokse Ouluun. 

Aleksi kertoo jaksossa, että pariskunnalla olisi ollut ensimmäinen yhteinen vapaa viikonloppu, jota hän oli kovasti odottanut. Riia oli kuitenkin kertonut lähtevänsä yksin kävelylle. 

– Siinä sitten olin, että okei, nyt kun meillä olisi alkanut se meidän oma aika, niin Riia halusikin lähteä yksin kävelylle. 

– Meillä ei kohdannut ne ajatukset ja tarpeet. Aleksi oli ajatellut eri tavalla, että miten se ilta menee, Riia sanoo. 

MTV Uutisten Töllötuomarit  Katri Utula ja Katja Lintunen ovat sitä mieltä, että Riialla oli selvästi jokin syy lähteä kävelylle. 

– Se oli sellainen pakoreaktio. Hän ei halunnut viettää Aleksin kanssa aikaa eikä hän pystynyt sitä sanomaan, Utula sanoo. 

Lue myös: Ensitreffit-Matti täräytti suoran kommentin Pauliinalle – Töllötuomarit: "Eihän tuollaista ilmoiteta ystävien edessä"

Lintunen ottaa puheeksi myös sen, kuinka Riia varoi ärsyttämästä Aleksi tämän omassa kodissaan. 

– Kyllähän sinun täytyy uskaltaa näyttää se, millainen tyyppi olet. 

– Hän myös sanoi, että hän joutuu koko ajan olemaan vähän varovainen siellä Aleksin luona. Siinä mietin, että miksi? Mitä Aleksissa on sellaista, että sinun pitää olla varovainen, Uutula pohtii. 

Lue lisää: Erikoinen yksityiskohta Ensitreffit-parin käytöksessä kummastuttaa – Töllötuomarit: "Lähteekö suhde väärälle raiteelle?!"

Töllötuomareiden uusi jakso julkaistaan kokonaisuudessaan aina tiistaisin klo 21.50 MTV Katsomossa sekä Huomenta Suomessa keskiviikkoisin klo 9.00 jälkeen.

Lisää aiheesta:

Ensitreffit-Annan ja Hain liitto kriisissä jo häämatkalla – Töllötuomarit: "Hän on niin negatiivisuuden kehässä"Aleksin ja Riian suhteesta selvisi yksityiskohtia Ensitreffit-eron jälkeen – Töllötuomarit ärsyyntyivät: "Meitä on huijattu"Ensitreffit-parin ongelmat alkavat valjeta – Töllötuomarit: "Onko tällä suhteella enää tulevaisuutta?"Ensitreffit-parin tulenarka tilanne kärjistyy – Töllötuomarit hämillään: "Riiaa selvästi pelottaa Aleksin käytös"Miika puhuu avoimesti, millaisia paineita Ensitreffit-osallistujilla on – Töllötuomarit: "Meidän pitäisi muistaa se katsojana"Ensitreffit-Riian ja Aleksin välit rakoilevat aivan yllättäen – "Meillä on haasteita"
Ensitreffit alttarillaTöllötuomaritTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla
  • Eilen08:19
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Iina esittää puolisolleen suoran lapsikysymyksen: "Haluanko olla sellaisessa suhteessa?"

  • 25.10.14:05
    Seurapiirit

    Anniina ja Ville avioituivat Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa kuusi vuotta sitten – tätä mieltä he ovat uudesta kaudesta

  • 25.10.13:12
    Seksi ja parisuhde

    Ensitreffit alttarilla -Jannella ahaa-elämys riitelystä – "Tunteet osoittavat aina kohti tarvetta"

  • 22.10.20:31
    Seksimyytit

    Peppuseksiin liittyy edelleen paljon vääriä uskomuksia

  • 17.10.18:01
    TV-ohjelmat

    Yksi Ensitreffit alttarilla -pari ei osallistu yhteistapaamiseen – tässä syy