M-Sport Fordin tallipäällikkö Richard Millener luottaa, että Teemu Suninen pääsee hyvään vauhtiin ensi viikonloppuna ajettavassa Rovaniemen MM-rallissa.
LUE MYÖS: Teemu Suninen suunnittelee hyökkäystä heti Rovaniemen MM-rallin alussa - "Siellä on mahdollisuus tehdä eroa"
LUE MYÖS: Jari-Matti Latvala odottaa tiimiltään kovaa tulosta Rovaniemeltä – Kalle Rovanperällä on tallikavereihinsa nähden yksi ässä hihassaan
M-Sportin kuljettajista vain Suniselta voidaan odottaa hyvää tulosta historian ensimmäisessä Suomen MM-talvirallissa. Suomalaiskuskin tallikaveri Gus Greensmith ei ole ajanut kertaakaan WRC-autolla kilpaa lumella.
Sunisen kausi sai surkean alun Monte Carlo -rallissa tammikuussa. Jokelalainen täräytti ulos avauspätkän lopussa ja joutui keskeyttämään. Hän oli ajanut pätkällä kärkivauhtia ennen ulosajoaan.
M-Sportin johtoporras oli äärimmäisen turhautunut Sunisen keskeytyksen jälkeen, ja sen sai suomalaiskuskikin kuulla suoraan pomoiltaan.
Nyt Monten-pettymys on jätetty taakse. Tallipomo Millener kertoo, että Suninen nauttii tallin luottamusta.