JVG-räppiduosta tuttu VilleGalle muistelee yhdysvaltalaistähti Selena Gomezin tapaamista MTV.fin haastattelussa.
VilleGalle vieraili torstaiaamuna MTV3:n Huomenta Suomessa kertomassa sosiaalisen median käyttämisestä. Tammikuussa JVG eli Jare ja VilleGalle käväisivät Yhdysvalloissa yhdistetyllä työ- ja lomareissulla.
– Vieläkin on jetlag päällä, vaikka tultiin reissusta viikko sitten. En tiedä, palaudunko koskaan vai jäinkö sinne Amerikkaan kokonaan, VilleGalle naureskelee MTV.fille.
Uuden musiikkivideon kuvaamisen lomassa kaksikko pääsi tapaamaan maailmantähti Selena Gomezia, joka tunnetaan myös megatähti Justin Bieberin tyttöystävänä.
– Se oli outo tilanne. Meidän videoryhmässä oli myös amerikkalainen tuottaja, ja hän oli Selenan kaveri. Yhtäkkiä oltiinkin Selenan kanssa samassa pöydässä, VilleGalle muistelee.
Räppärit julkaisivat kuvan Instagram-sivustollaan, minkä myötä he saivat uusia seuraajia Selena Gomezin faneista.
– Selena itse pyysi meidät kuvaan, ja otti omalla kamerallaan kuvan. Ajateltiin, että miten ihmeessä saadaan tuo kuva itsellemme, mutta hän oli hyväksyttänyt kuvan ja lähettänyt sen eteenpäin. En ole älyttömästi fanittanut daamia aiemmin, VilleGalle kertoo.
Matkan aikana VilleGalle pääsi toteuttamaan yhden haaveistaan, kun he kävivät katsomassa kiekkotähti Teemu Selänteen peliä.

