Viikon kuuma mies: Herttainen paha poika Sami Uotila
Salatut elämät -sarjan paha poika Aki Nikkinen tekee paluun Pihlajakadulle. Tämä onkin mahtava syy tehdä näyttelijä Sami Uotilasta tämän viikon kuuman miehen.
Näyttelijä Sami Uotila, 43, muistetaan muun muassa Salatut elämät -sarjan Aki Nikkisenä. Miehessä on sopivassa suhteessa hieman pahaa poikaa ja sydämellistä komistusta.
Uotila aloitti Salatut elämät -sarjassa vuonna 1999, mutta poistui sarjasta jo parin vuoden jälkeen. Mies teki kuitenkin niin lähtemättömän vaikutuksen sarjan faneihin, että hän ei ole 13 vuoden tauon jälkeenkään unohtunut heidän mielestään.
– Fanikohtaamiset olivat aina joko todella innostuneita tai lämpimiä tai sitten ohi käveli tuhahteleva ihminen. Ne olivat selkeästi joko positiivisia tai sitten Nikkinen oli ärsyttänyt, Uotila kuvailee fanikohtaamisiaan MTV.fille.
Videolla mies paljastaa kohtaamisen, joka hänelle on jäänyt erittäin positiivisessa ja jopa sydäntä särkevästi mieleen.
Salatut elämät -sarjan lisäksi mies on viihtynyt paljon teatterilavoilla niin näyttelijänä kuin myös ohjaajana. Miehen äänikin on tullut tutuksi lukuisista piirretyistä, mutta etenkin Autot-animaatioiden Salama McQueen -hahmona.
Mies on myös innokas pokerin harrastaja, joten hyvä käsi ja pokerinaama ovat takuulla tuttuja tekijöitä tälle hurmurille.
Salatut elämät viihdyttää suomalaisten arkea joka päivä, mutta perjantaina 17. lokakuuta jokainen on takuulla liimautunut ruudun ääreen, koska tällöin ilkikurinen Aki Nikkinen palaa Pihlajakadulle.
Katso kuvat viikon kuumasta miehestä:
Salatut elämät arkipäivisin kello 19.30 MTV3-kanavalla.
Uusimmat
-
16:27
Mikkelissä raju kolari: Kolme autoa lunastuskuntoon
-
16:20
Australialainen Emma kärsi kovista mahakivuista – päivystyksessä selvisi häkellyttävä syy
-
16:09
Ukrainan mukaan Venäjä iskenyt sotilaskohteeseen Dniprossa: Useita kuolleita – MTV seuraa sotaa
-
16:08
Valtteri Bottakselle musertava takaisku heti Monacon-viikonlopun alkuun – Leclerc hurjassa putkessa, Mercedes vaikeuksissa
-
16:06
Yle: Kymmenillätuhansilla OP:n Visa-asiakkailla kaksinkertaisia katevarauksia: Pankin sivuilla ei tiedotettu laajasta häiriöstä
-
16:01
Huomasitko? Leijonat aloitti melkoisen karusellin vaikeuksien keskellä – kaikki liittyi NHL-vahvistuksiin
-
15:48
Valtava asteroidi sujahtaa pian Maan ohi: Seuraa suorana
-
15:42
Paljon onnea, "Mörkö" – näin Leijonat juhli Marko Anttilan syntymäpäivää
-
15:35
Texasin kouluampuja tunkeutui Miahin, 11, luokkaan ja aloitti tulittamisen – "selviytymistilassa" tehty ratkaisu pelasti nuoren tytön hengen
-
15:25
Amber Heard avautui oikeudenkäynnin vaikutuksista viimeisessä todistajanlausunnossaan: "Ihmiset haluavat laittaa vauvani mikroon"
-
15:17
Iloisia uutisia Leijonien treeneistä — huippupuolustaja mukana harjoitusvahvuudessa
-
15:12
Liki 30 vuotta kateissa olleen lakimiehen omaiset ovat helpottuneita käräjätuomiosta – "He ovat odottaneet selvyyttä tapahtumiin pitkään"
-
15:09
Marko Anttilalla oli ensin vain kova ruokahalu, amisauto ja haave SM-liigaurasta – NHL-varaus hämmästytti kaikkia: "Millaisia sokeita siellä on ollut?"
-
15:08
Ilpo Härmäläisen murhasta tuomittu mainosmies "erittäin pettynyt" – näin puolustus kommentoi elinkautista
-
14:54
Vanhanen osallistuu Naton parlamentaariseen yleiskokoukseen
-
14:50
Susanna Ingerttilällä isoja terveyshuolia – joutui leikkaukseen: "Kyllähän siinä nyt ihminen säikähtää"
-
14:38
Rosvokolmikko saatiin kiinni nohevan 12-vuotiaan ansiosta – kymmenien kilojen saalis takaisin omistajalleen
-
14:36
Helsingin poliisi epäilee 39-vuotiasta miestä useiden naisten ahdistelusta: Uhreista nuorin 11-vuotias ja vanhin 83-vuotias
-
14:30
Niko Ranta-ahon uhkailusyyte kaatui käräjillä
-
14:21
"Mainosmies" tuomittiin Ilpo Härmäläisen murhasta elinkautiseen vankeuteen
-
Lataa lisää