Suhdehuhut nostivat tämän tilanteen jälleen tapetille – näin vuolaasti Ensitreffit-Matti avautuu Miran kaasolle pariskunnan tilanteesta
Ensitreffit-Matin suhde on puhuttanut keskustelupalstoilla. Ohjelmassa mies avautui vuolaasti hänen ja Miran tilanteesta Miran ystävälle ja kaasolle.
Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa mukana olleiden Miran ja Matin suhde kariutui ohjelmassa jo ennen asiantuntijoiden viimeistä tapaamista. Matti kertoi syyksi sen, että kaksikko oli juuttunut kaveritasolle eikä romanttista yhteyttä löytynyt.
Mira sen sijaan olisi ollut vielä halukas jatkamaan suhdetta kuvausten jälkeen.
Matti kertoi viimeisen jakson esittämisen jälkeen Aamulehden haastattelussa löytäneensä elämäänsä uuden ihastuksen.
– Juttu on vielä ihan tuore, mutta odotan positiivisin mielin, miten tilanne etenee, hän paljasti lehdessä.
Matti vieraili marraskuun lopulla myös MTV Uutisten haastattelussa, missä hän vihjasi parisuhdekuvioista kysyttäessä, että "jotain saattaa olla meneillään".
– Katsotaan rauhassa, mihin se on menossa, hän totesi myös tuolloin.
Matin ja Miran ero on puhuttanut keskustelupalstoilla ja useissa keskusteluissa siihen on liitetty myös Miran kaaso ja hyvä ystävä Marleena, joka esiintyi myös osassa jaksoista.
Ensitreffit alttarilla -ohjelman 12. jaksossa nähtiin tilanne, jossa Miran ystävä Marleena saapui pariskunnan seuraksi Porvooseen. Ennen tätä Mira ja Matti olivat viettäneet päivää yhdessä ja Mira oli kuumeisesti yrittänyt saada Matista irti jotakin ja selvyyttä heidän suhdetilanteeseen. Molemmat kuitenkin tuskastuivat tilanteeseen eikä keskusteluyhteyttä löytynyt.
Kun Marleena esittää kaksikolle kysymyksen heidän suhteensa tämänhetkisestä tilanteesta, avautuu Matti hänelle tavalla, joka häkellyttää Miraa. Hän on aiemmin päivällä yrittänyt saada miehen puhumaan siinä onnistumatta. Sen sijaan Marleenalle Matti kertoo vapautuneesti tunteistaan ja siitä, kuinka hän kokee tilanteen.
– Tuli nyt kyllä vähän puun takaa nämä. Siis sillä tavalla, että nytkö me näistä asioista keskustellaan, Mira sanoo hämmentyneenä.
Katso videolta, kuinka keskustelu jatkuu!
Uusimmat
-
08:19
NHL:n yön suomalaiset: yksityiskohta Jesse Puljujärvessä herätti yllättävää huomiota
-
08:13
Carolina Hurricanesin suomalainen NHL-tähti loukkaantui
-
08:07
Paljon kokenut Mary, 106, selvisi koronaviruksestakin jo toisen kerran – paljastaa pitkän ikänsä salaisuuden
-
08:05
Kontulassa liikenneonnettomuus: Tila-auto ja henkilöauto törmäsivät – kaksi henkilöä kuljetettu sairaalaan
-
07:52
Pyöräilijä kuoli kolarissa pakettiauton kanssa – kuskia epäillään kuolemantuottamuksesta
-
07:31
IS: Alexi Laiho olikin yhä naimisissa ensimmäisen vaimonsa kanssa – pitivät yhteyttä loppuun asti
-
07:30
Petteri Sihvonen jakaa ylistyslaulun SM-liigan suurimmasta tähdestä – mutta miksi Ryan Lasch muistuttaa Wayne Gretzkyä?
-
07:16
Miltä kuulostaisi lenkki alpakan kanssa? Lehtimäen sisarukset ottaisivat eläimen kotiinkin – vanhemmat eri linjoilla
-
07:07
Yhdysvalloissa huoli kongressista varastetuista elektronisista laitteista – Pelosin tietokoneen kohtaloa selvitetään
-
07:03
Häirikkö voi piinata koko taloa, mutta tilanteeseen on hankala puuttua ilman lain muuttamista – "Harva haluaa todistaa väkivaltaista naapuria vastaan"
-
07:02
Ex-huippumalli Kate Moss täytti vuosia – tytär julkaisi äidistään ennennäkemättömän kuvan vuosien takaa
-
06:58
Kannattaako asuntoa remontoida ennen myyntiä? Kiinnitä huomio näihin: "Latistaa kokonaistunnelmaa, vaikka asunto muuten olisi kiva"
-
06:55
Jari-Matti Latvala jakaa rehellisen ennustuksen Kalle Rovanperästä – väläyttelee maukkaalla saavutuksella
-
06:50
Kultaleijona täräytti kauden avausmaalinsa NHL:ssä – Patrik Laine katsoi, näin Mikko Lehtonen debytoi
-
06:44
Suomen passi on maailman neljänneksi paras ja Pohjoismaista ykkössijalla – nämä maat kirivät Suomen ohi maailmanlaajuisessa listauksessa
-
06:37
Lauri Markkanen jälleen iskussa – Chicago Bulls voitti taas
-
06:29
Sähköautolle voi antaa millaisen äänen tahansa, ja yksi valmistaja on näemmä päätynyt tällaiseen korvia raastavaan ujellukseen – kuuntele itse
-
06:21
Sebastian Aho säkenöi – Pekka Rinne haroi suomalaisen ratkaisun edessä tyhjää
-
06:18
Tupakoitsijat kiilaavat koronarokotejonossa monen edelle Yhdysvalloissa – voisiko sama päteä Suomessa? Näin vastaa asiantuntija
-
06:08
MTV seuraa Navalnyin paluuta Venäjälle: Kiinniotettu oppositiojohtaja kehottaa kansaa kaduille – "Älkää olko peloissanne"
-
Lataa lisää