Rullaverhojen korjaus
Voiko vanhoja rullaverhoja korjata? Ovat käyneet vanhemmiten "löysiksi". Eivät rullaudu uudelleen ylös! Pia
Kiitoksia kysymyksestä. Rullaverhoja myyvistä myymälöistä on ainakin aiemmin ollut saatavissa mekanismin osia. Todennäköisesti onnistuu myös kotikonstein eli irrotat rullaverhon ja kierrät tangon päädyssä olevaa nuppia kireämmälle ja tässä kiristetyssä asennossa laitat tangon paikalleen. Terveisin Sakke
Uusimmat
-
13:48
EU ei pääse venäläisöljystä eroon, uutisoi Bloomberg, Zelenskyi puhuu unionin johtajille huomenna – MTV seuraa sotaa
-
13:43
Asiantuntijoilta tyly reaktio Putinin uhkavaatimukseen: "Ainoa oikea ratkaisu on lähettää USA:n laivasto saattamaan viljalaivoja"
-
13:42
Käänne luksusjahtijahdissa – lukuisat oligarkkien ökyveneet siirtyneet "häivetilaan"
-
13:08
Suomessa elvytyskiellon voi tehdä lääkäri tai potilas – ja niiden ero on merkittävä
-
13:01
Mummi valitsi paikkansa huvittavalla tavalla väärin perheen tulevan vauvan sukupuolen paljastusjuhlassa – katso, miten kävi!
-
12:55
Kimmo Timonen kypsyi Lasse Kukkosen toimintaan: "Kimellä oli rohkeutta käydä sanomassa"
-
12:50
Sähköpyöräilyn suosio kasvaa ja rahtipyörästä voi tulla tavallinen kuljetusväline kaupungeissa – "Pyörä on usein se nopein"
-
12:16
Jukka Jalosen puheet pantu taatusti merkille Kanadassa – Olli Jokiselta ennustus MM-finaaliin: "Kanukki tietää kaiken"
-
12:05
Ex-Salkkarit-tähti Kirsi Ståhlberg vaihtoi alaa viisi vuotta sitten – tällaisissa hommissa hän viihtyy nykyään: "Se oli itse asiassa aivan loistava sattuma"
-
12:03
Bensan hintaa yritetään laskea päästöjen uhallakin – ministeriöt erimielisiä
-
11:59
Tämän naisen ei uskoisi olevan viimeisillään raskaana – ennen kuin hän kääntyy: "Optinen illuusio"
-
11:47
MM-kulta nostaisi yhden Leijonan historialliseen kerhoon
-
11:44
Mitä tapahtui viime vuoden MM-finaalissa? Katso huippukohdat
-
11:43
Bloomberg: Unkari saamassa tahtonsa läpi, EU ei aio kieltää venäläisöljyn tuontia kokonaan
-
11:40
Tässä on Leijonien kokoonpano MM-finaalissa!
-
11:02
"Se oli karmeaa" – kaaottisen Mestarien liigan finaalin tähti raivostui poliisin ja järjestäjien toiminnasta, sisäministeri syytti kannattajia
-
10:58
Eikö tuulilasi puhdistu kunnolla? Voi olla uusien sulkien aika – näin valitset ja asennat ne
-
10:49
Torniossa pystytettiin 150 000 euron näyttö MM-ottelua varten – nuori yritti hakata rikki metalliputkella
-
10:43
Marko Anttilalla on ase, jota ei muilta löydy – hämmästelyn aihe tuotiin studioon
-
10:09
Mitä maailmalla on tapahtunut? Tässä kiinnostavimmat uutiset minuutissa
-
Lataa lisää