Williams-tallin Nico Rosberg oli tyytyväinen Brasilian GP:n perjantaiharjoitusten sujumiseen. Rosberg uskoo tallin omaavan lauantain aika-ajoissa mahdollisuudet hyvään sijoitukseen.
Perjantain ensimmäinen harjoitusjakso ajettiin märällä radalla, jolloin Rosberg kellotti joukon neljänneksi nopeimman ajan. Toisella jaksolla Rosberg oli seitsemäs.
- Päivä oli meille varsin onnistunut. Onnistuimme erityisesti märällä, mutta perjantain aikojen kanssa on syytä olla aina hieman varovainen. Emme näyttäneet todellista potentiaaliamme, mutta tilanne on varmasti sama kaikkien muidenkin kohdalla. Iltapäivällä ajoimme kuivalla radalla ja tiedämme rengasvalinnan olevan vaikea. Kokeilimme muutamia erilaisia vaihtoehtoja säädöissä. Emme saaneet autoa aivan täydelliseen iskuun, mutta tiedämme onnistuvamme siinä huomisiin aika-ajoihin mennessä, kertoi Rosberg.
(MTV3)
