Idolsista karsiutunut Tiina Puska paljasti kulissien takana saaneensa flirttailevan yhteydenoton tuomarina vierailleelta Jonne Aaronilta. Takahuoneessa nainen valotti, mistä oikein on kyse.
Idolsin viidennen finaalilähetyksen jälkeen kotimatkalle passitettiin kaksi laulajalupausta. Toinen heistä oli lapualainen Tiina Puska.
Viikkoa aiemmin Idolsin neljännessä finaalissa leopardikuvioiseen pikkumekkoon pukeutunut Tiina teki vaikutuksen tuomarina vierailleeseen Jonne Aaroniin.
– En tiedä teidän taustaa. Mulle tuli.. en tiedä onko kevät vai mikä, mutta mulle tuli kuuma. Mikä kissa! Otit heti tilan haltuun, putsasit pöydän, Negative-yhtyeen keulakuva huokaili tuolloin Tiinan esityksen jälkeen.
Laulajatar paljasti neljännen finaalilähetyksen päätteeksi takahuoneessa, että Jonne oli luvannut soitella hänelle. Viikkoa myöhemmin Tiina myönsi, että rokkarilta oli tullut yllättävä yhteydenotto.
– Sain kyllä Jonnelta sähköpostia sunnuntain jälkeen. Se oli sellaista hauskaa flirttiä. Se oli tosi mukava pieni viesti, Tiina kertoi salaperäisesti.
Onko tässä nyt kehkeytymässä jotain Tiinan ja Jonnen välille?
– No en nyt tiedä, tuskin, mutta hän on mukava tyyppi. Toivottavasti näen Jonnen vielä.
– Kyllä se Jonne saa kirjoitella mulle jatkossakin. Laittaa vaan sähköpostia tulemaan, kaunotar vinkkasi.
Idolsin viides finaali sunnuntaina 8. huhtikuuta 2012 kello 19.30 MTV3-kanavalla!
Teksti: Sanna Jokinen/MTV3