Idols-Maria ja Linda hämmensivät Camillaa tissijutuilla

Maria ja Linda hämmensivät Camillaa tissijutuilla. Kuva: MTV3.
Maria ja Linda hämmensivät Camillaa tissijutuilla. Kuva: MTV3.
Julkaistu 02.10.2008 20:48(Päivitetty 06.10.2008 11:30)

Maria Ryyppö, 30, Linda Herranen, 23, ja Camilla Hansson, 19, purkivat ryhmäesityksen jälkeistä jännitystä ja pitkän päivän aiheuttamaa väsymystä hervottomilla jutuilla. Nauru raikui, vaikka Linda sättikin itseään huonosta esityksestä.

Camilla ja Maria kehuivat Cherish-kappaleen menneen loistavasti.

– Oltiin ihan parhaita, Maria hehkutti heti esityksen jälkeen.

Linda ei ollut lainkaan samoilla linjoilla.

– En ole tyytyväinen omaan panokseeni. Laulu olisi voinut kulkea paremmin. Se meni liikaan sohlaamiseen, ja varmaan tarkoitus oli, ettei sohlaisi, vaan klaaraisi koko homman. Saa nähdä miten käy, Linda manaili.

Camilla ja Maria pitivät Lindaa ylikriittisenä ja kiistivät hänen mokanneen. Linda ei kuitenkaan kaksikon kehuista juuri piitannut vaan epäili tyttöjen vain yrittävän piristää hänen tunnelmaansa.

– Vien teidät vielä mukanani suohon, Linda ennusti.

Linda, Camilla ja Maria työn touhussa. Kuva: MTV3.Linda, Camilla ja Maria työn touhussa. Kuva: MTV3.

Maria: Olen täydellinen!

Maria ja Camilla eivät löytäneet esityksestä mitään moitittavaa, kolmikon koreografiatkin osuivat oikeaan. Linda sen sijaan tunsi olonsa epävarmaksi myös tanssikuvioiden osalta.

– Me olemme laulajia, ei tanssijoita. Emme me tuosta noin voida handlata iisejä, tosi helppoja koreografioita, Linda pidätteli nauruaan.

Maria puolestaan tunsi olonsa lavalla kotoisaksi ja uskoi esityksen menneen hänen osaltaan nappiin.

– Minä olen henkisesti sekä laulaja että tanssija. Oli hirveä muuvi koko ajan. En huomannut, että olisin laulanut väärin, ajattelin, että olen niin täydellinen, Maria veisteli pilke silmäkulmassa.

– Sun asenteesi on niin kadehdittava! Linda ihasteli vieressä.

Tissi ja perse toimii aina

Camilla, Maria ja Linda laulusuorituksen jälkeen. Kuva: MTV3.Camilla, Maria ja Linda laulusuorituksen jälkeen. Kuva: MTV3.

Kolmikko kiitteli, että ryhmän yhteishenki oli ollut loistava, ja äänet olivat soineet kauniisti yhdessä. Jokainen antoi esitykselle kouluarvosanaksi erinomaisen yhdeksän ja puoli. Tytöt luottivat myös tuomareiden tykästyneen esitykseen.

– Kaikki hymyilivät, ja varsinkin sen jälkeen kun Maria alkoi heittää härskiä läppää, he olivat pudota täysin, Linda paljasti.

– Olin oma itseni ja kerroin tissi-perse-juttuja, mitä muutakaan! Niillä mennään jatkoon, jos eivät laulutaidot riitä, niin kyllä tissi ja perse toimii aina, rämäpäinen Maria pamautti.

Camilla sen sijaan halusi mieluummin luottaa laulutaitoihinsa kuin ulkonäöllisiin avuihin.

– Kyllä uskon, että jatkoon menemme.

– Tissit ja perse on meidän vahvuus, Maria ja Linda testasivat vielä Camillan huumorintajua ja utelivat kaunottarelta, haluaisiko hän yhä laulajatähdeksi. – Tissit laulaa! Linda naureskeli.

– Totta kai haluan yhä idoliksi! Camilla vannoi.

Tekivätkö Camilla, Maria ja Linda ja heidän hervottomat juttunsa vaikutuksen tuomareihin? Katso Idols MTV3-kanavalla sunnuntaina kello 20!

Teksti: Heli Vartiainen/MTV3