Herttuatar Catherine paljastaa, että 6-vuotias prinssi George on kiinnostuneempi pikkusiskonsa koulutehtävistä kuin omistaan.
Koronapandemia on pakottanut lapset ympäri maailmaa kotikouluun. Heidän joukossaan ovat myös Britannian pienet kuninkaalliset, prinssi George ja prinsessa Charlotte, jotka opiskelevat Norfolkin-kodissaan äitinsä herttuatar Catherinen ja isänsä prinssi Williamin avulla.
Herttuatar paljasti tällä viikolla This Morning -ohjelmassa, että erityisesti yksi asia on osoittautunut prinssi Georgelle hankalaksi kotikoulussa – ja tämä seikka on varsin hellyttävä. 6-vuotias prinssi on nimittäin äitinsä mukaan ollut huomattavasti kiinnostuneempi juuri viisi vuotta täyttäneen sisarensa koulutehtävistä kuin omistaan.
– George ärsyyntyy, sillä hän haluaisi osallistua Charlotten tehtäviin. Hämähäkkivoileipien tekeminen olisi paljon hauskempaa kuin kirjallisuuteen liittyvät tehtävät, Catherine kertoi.
