Ferrarilla F1-tähden Sebastian Vettelin tallikaveri vaihtui tälle kaudelle, kun Kimi Räikkönen lähti Alfa Romeolle, josta toiseen suuntaan matkasi Charles Leclerc. Vettelin mukaan hän on kaivannut Räikköstä, jonka kanssa saksalaiskuski muodosti vahvan kaksikon usean vuoden ajan.
MAINOS
Koko F1-kausi C Morella!
Meksikon GP suorana 25.-27.10.
Pe: 1. harjoitukset klo 17.55, 2. harjoitukset klo 21.55
La: 3. harjoitukset klo 17.55, aika-ajot klo 20.55, ennakkotunnelmat klo 20.00
Su: Meksikon GP klo 21.05, ennakkotunnelmat klo 20.05Kaikki suorat ajolähetykset C More Maxilla ja cmore.fi -suoratoistopalvelussa
Tarkalleen yhteisiä tallikaverivuosia tuli neljä.
– Kimi on mahtava kaveri. Olemme olleet luonnollisesti nyt hieman vähemmän tekemisissä kuin viime vuosina. En ole rakastunut häneen, joten ei ole reilua sanoa, että kaipaan häntä, Vettel hekotteli C Morelle.
– Tietenkin kaipaamme häntä – hän oli osa tallia pitkän aikaa. Ja tulen hänen kanssaan hyvin toimeen. Hän on yhä täällä, emme onneksi menettäneet häntä! Vettel hymyilee perään.
