Puolustajakadosta kärsinyt SaiPa joutui peluuttamaan keskiviikon TPS-ottelussa kapteeni Ville Kohoa pakin paikalla.
Tänään lappeenrantalaiset ilmoittivat tehneensä sopimuksen kokeneen puolustajan Mikko Pukan kanssa. Pukka on jo mukana lauantain Tappara-pelissä.
- Vielä ei ole kokoonpanoja huomiselle lyöty lukkoon, mutta todennäköisesti Pukka vie meikäläisen pelipaikan pakkina, näillä näkymin omaan roolinsa hyökkääjäksi palaava Koho naurahtaa.
Koho on ollut joukkueensa tehokkain pelaaja 29 pisteellä. SaiPa-kippari kaipaa lisää onnistumisia lauantain kärkiottelussa.
- Meillä on takana onnistunut vieraskiertue, jossa palasimme voittojen tielle. Nyt on jälleen aika onnistua kotiyleisön edessä, Koho huomauttaa MTV Sportille.
