Räppäri Mikael Gabrielin esiintyminen Enbuske, Veitola & Salminen -ohjelmassa kuumensi tunteita.
Räppäri Mikael Gabriel vieraili torstaina Ebuske, Veitola & Salminen -ohjelmassa. Katsojat saivat hämmästyä poliittiseksi kääntynyttä haastattelua. Vastaavaa kun ei moni osannut odottaa 26-vuotiaalta muusikolta.
Haastattelu alkoi sillä, että Roope Salminen pyysi räppäriä selventämään ajatuksiaan tatuointinsa takana. Mikael Gabriel on tatuoinut iholleen Vladimir Putinin kuvan.
– Melkein 150 miljoonan ihmisen johtaminen on paljon vaikeampaa kun nuo pojat (Vanhanen ja muut suomalaispoliitikot) duunaa, räppäri heitti.
– En ottanut tatuointia poliittisten ratkaisujen takia. Vaan sen takia, että hän johtaa noin isoa maata. Suuren osan mielestä mies on paha, mutta siellä voi olla erilainen tarina takana.

