Putouksen näyttelijä Mikko Penttilä paljastaa, että sketsihahmoja hiotaan viimeiseen asti.
Huomenna lauantaina televisioon palaavan suosikkiohjelma Putouksen näyttelijä Mikko Penttilä ja ohjaaja Niina Lahtinen vierailivat Huomenta Suomessa.
Penttilän sketsihahmo Taika-Pasi voitti edellisen kauden sketsihahmokilpailun. Aiempi menestys ei kuitenkaan Penttilän mukaan takaa uuden hahmon suosiota.
– Semmoistahan sitä yrittää tehdä, joka naurattaisi itseä ja viihdyttäisi mahdollisimman monia. Yritän olla ottamatta paineita.
LUE MYÖS: Tanhupallo, Taika-Pasi, Munamies ja Marja Tyrni – muistatko kaikki Putous-sketsihahmokilpailun voittajat?
Penttilä kertoo, että sketsihahmojen osioihin saatetaan tehdä muutoksia vielä lähetyspäivän aikana. Suurimman muutoksen hän teki itse viime kaudella vain tuntia ennen suoraa lähetystä.
