Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Näin Ensitreffit-parin Jannen ja Einon suhteelle kävi syöpätulosten tultua: "Siinä vaiheessa viimeistään kävi ilmi"

Julkaistu 30.01.2023 21:04
Toimittajan kuva

Rebeca Romero

rebeca.romero@mtv.fi

Ensitreffit alttarilla 2.0 -ohjelmassa Janne sai vihdoin hyviä uutisia terveydentilastaan. Janne paljastaa myös, miten hänen ja Einon kävi uutisten tultua. 

Ensitreffit alttarilla 2.0 -ohjelmassa Janne sai vihdoin kuulla syöpätutkimusten tulokset. Mies sai selville, että hänellä ei epäillä imusolmukesyöpää. Hyvistä uutisista huojentunut mies kertoo, että häntä harmittaa, että juttu Einon kanssa jäi kesken.  

ETA20_eps 20_janne_kuvaaja_nikisoukkio_25
Janne oli pitkään pois ohjelmasta syöpäepäilyjen vuoksi. Kunhan sai viimein tulokset ja oli valmis jatkamaan hänen ja Einon suhdetta, ei Eino enää ollut halukas jatkamaan yhteistä matkaa.

Janne kertoo ottaneensa Einoon yhteyttä ja pyytäneen häntä teatteriin yhdessä. 

– Kerroin Einolle, että minulla on varattuna teatteriliput. Mutta Eino ei sitten tullut. Se oli minulle pettymys. Siinä vaiheessa viimeistään kävi ilmi, että ei meistä mitään tule. Se sellainen tähtipöly jäi uupumaan, vaikka varmasti me sitä yritettiin aluksi molemmat, Janne kertoo. 

Hän kuitenkin kertoo, että ei missään nimessä kadu ohjelmaan mukaan lähtemistä. 

– Tottakai minä lähtisin uudelleen. Kyllähän se niin on, että elämässä yleensä harmitellaan niitä asioista, mitä ei ole uskaltanut tehdä, Janne toteaa. 

Videolla Janne paljastaa, miten hänen ja Einon kävi uutisten tultua! Katso video!

Lue lisää: Ensitreffit-Janne joutui jättämään ohjelman kesken syöpäepäilyn vuoksi – kertoo nyt, mitä kulisseissa tapahtui: "Olin itkenyt itsekseni monet itkut"

Ensitreffit alttarilla 2.0 MTV Katsomossa maanantaisin kahden jakson viikkotahdilla. Viikon uudet jaksot esitetään putkeen MTV Avalla torstaina klo 21 alkaen.

Lisää aiheesta:

Ensitreffit-Jennin isä Antti Muurinen teki oitis havainnon tyttärensä ja tämän puolison Jyrkin ensikohtaamisestaEnsitreffit-Janne kertoo vihdoin syöpätutkimusten tulokset: "Erikoinen kesä kaiken kaikkiaan"Näin Ensitreffit alttarilla 2.0 -pareille kävi! Yksi pareista yllätti päätöksellään Ensitreffit-Eino avautuu huolestaan – kertoo, missä vaiheessa Jannen syöpätutkimukset ovatEnsitreffit-Janne jätti ohjelman kesken syöpäepäilyn vuoksi – kertoo nyt, mitä kulisseissa tapahtui: "Olin itkenyt itsekseni monet itkut"Tommi jäi kaipaamaan kemiaa Ensitreffit alttarilla -ohjelmassa – paljastaa nyt iloiset uutiset: "Olen löytänyt elämääni ihanan naisen"
Ensitreffit alttarilla 2.0TV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Ensitreffit alttarilla 2.0
  • 15.02.202312:04
    Heikki Harju

    Tästä syystä Ensitreffit-asiantuntija Heikki Harju otti parisuhdeterapian puheeksi kolmansilla treffeillään

  • 12.02.202312:01
    Heikki Harju

    Veran piikittelevät kommentit ihmetyttivät Ensitreffit alttarilla 2.0 ohjelmassa – Heikki Harjun mukaan kyseessä on yleinen toimintamalli: "Monet pystyvät samaistumaan"

  • 11.02.202308:01
    Heikki Harju

    Olisiko Ensitreffit alttarilla 2.0 -parit pitänyt muodostaa toisin? Asiantuntija Heikki Harju vastaa

  • 06.02.202314:30
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Matti sai kiinnostavan yhteydenoton sosiaalisessa mediassa – päätti tavata viestin lähettäjän: "Hyvin tuore tapaus"

  • 03.02.202315:20
    TV-ohjelmat

    Ensitreffit-Vera löysi rakkauden kuvausten jälkeen – katsoi kumppaninsa kanssa tähdittämäänsä ohjelmaa