Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Mitkä muskelit! Huuhkajat-pelaajan uusi seura jakoi vakuuttavan kuvan suomalaisesta: "Ei koskaan skippaa jalkapäivää"

imago images/foto2press/ All Over Press
Julkaistu 07.10.2020 15:01
Toimittajan kuva

Tuomas Hämäläinen

tuomas.hamalainen@mtv.fi

@TuoHamalainen

Suomen jalkapallomaajoukkueeseen kuuluvan Ilmari Niskasen tuore seura Ingolstadt on jakanut vaikuttavan kuvan kiuruveteläislähtöisestä pelaajastaan.

Niskanen, 22, siirtyi Kuopion Palloseurasta Saksan 3. Bundesliigassa pelaavaan Ingolstadtiin muutama viikko sitten. Tätä ennen hän ehti debytoida Huuhkajien riveissä syyskuun alussa Walesia vastaan, ja Niskanen on jälleen maajoukkueen riveissä, kun Suomi kohtaa ensin tänään harjoitusottelussa vieraissa Puolan ja pelaa sen jälkeen Kansojen liigassa Bulgariaa ja Irlantia vastaan.

Niskanen on ehtinyt käydä myös kuntosalilla.

– Ilmari Niskanen ei koskaan skippaa jalkapäivää, eikä esiintymisiä maajoukkueessa, Ingolstadt veisteli Twitterissä kuvajulkaisussaan.

LUE MYÖS: 13-vuotiaana ulkomaille muuttanut maalitykki keskipisteessä Talin kentällä – Juha Malinen heitti sytykettä kuumaan aiheeseen: "Pikkuisen malttamatonta puhetta"

Ingolstadtin ottelussa kuvatussa otoksessa esiin pääsevät Niskasen lihaksikkaat reidet, joissa on toden totta kokoa.

Kuvaa oli päätynyt kommentoimaan twiittaaja nimellä "miska savosta".

– Odottakaa vain päivää, jona hän ottaa paitansa pois. Uskokaa minua, hän tulee tekemään sen.

Tämä sai Ingolstadtin naureskelemaan.

– Haha. Kyllä, olemme jo kuulleet siitä. Paljon keltaisia kortteja tulossa, Ingolstadt vastasi aihetunnisteella #Niskanen.

Suomi iskee tänä iltana yhteen Puolan kanssa Gdanskissa. Ottelu pyörähtää käyntiin Suomen aikaa kello 21.45.

Lisää aiheesta:

Erling Haalandilta yllättävä veto Suomi-otteluunManchester Unitedin nuorelta tähdeltä murheellinen ulostulo: "On vaikeaa pukea sanoiksi"Suomalaishyökkääjä tälläsi unelmamaalin Miamissa – "Todennäköisesti urani hienoin"Cristiano Ronaldo jähmettyi kuin suolapatsaaksi: Manchester United -tähdillä jäätävä kohtaaminen kohuhaastattelun jälkeenIlman toista käsivartta syntynyt jalkapalloilija debytoi maajoukkueessa: "Unelma kävi toteen"Huuhkajavahti hassutteli Twitterissä – ”Ei jumalauta nyt se ampuu vapareitakin”
HuuhkajatJalkapalloUrheilu

Tuoreimmat aiheesta

Huuhkajat
  • Eilen13:35
    MM-karsinnat

    Neljä uutta Huuhkajaa – Jacob Friisiltä valinnat MM-karsintoihin

  • ti19:16
    Jalkapallo

    Suomen maajoukkuetähdet saavat yhteisen vauvan

  • 26.9.13:42
    MM-jalkapallo

    Donald Trumpilta huima väläytys MM-jalkapallosta: "Jos en luota..."

  • 25.9.14:50
    Jacob Friis

    Jalkapallopomo vaatii Huuhkajilta enemmän – myöntää pelillisen sekasorron: "Kyllä se välillä on sinne katsomoon näkynyt"

  • 20.9.08:59
    Lukas Hradecky

    Lukas Hradecky toipuu hulppeissa maisemissa: "Vähän syö miestä" – tähtivahti jyrähtää Huuhkajat-puheista