Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Lehti: Virpi Kuitunen hullaantui Sarasvuon rakkaudenosoituksesta

Virpi Kuitunen ja Jari Sarasvuo
Virpi Kuitunen ja Jari SarasvuoLehtikuva
Julkaistu 16.11.2009 08:13(Päivitetty 16.11.2009 09:45)

Olympiakauteen valmistautuvan hiihtokuningatar Virpi Kuitusen menestys Vancouverissa ei jää ainakaan kotijoukkojen kannustuksen puutteesta kiinni. Asiasta uutisoi Iltalehti.

33-vuotias hiihtokuningatar on saanut ihailla muutaman viikon ajan rakkaansa tunteenosoituksista niinkin erikoisessa paikassa kuin lenkkipolulla.

Kuitusen avomies, Trainers´ House -yrityksen toimitusjohtaja Jari Sarasvuo, halusi osoittaa rakkaalleen henkisen valmennuksen voiman ja asennutti Kuitusen lenkkipolun varteen kolme iskulausein varustettua kylttiä.

"Lemmenpoluksi" nimetyn lenkkipolun varrella olevat Fear less -, Love more - ja Fight harder -kyltit kannustavat huippu-urheilijaa kohti tulevaa hiihtokautta.

– Ihan mieletöntä. Suosittelen, että käyt etsimässä ne sieltä metsästä. Ei muuta kuin lamppu päähän ja menoksi. Kyltit ovat tosi upea juttu, Kuitunen kommentoi rakkaansa tempausta Iltalehdelle.

Henkisen valmennuksen puolesta puhuva Sarasvuo on tsempannut siippaansa suhteen alkuajoista lähtien.

– Jos kuka tahansa ihminen elää parisuhteessa, siinä on tapana vaihtaa mielipiteitä. Mikä suhde se sellainen on, jossa ei henkisesti kannusteta toista? Kuitunen näpäyttää epäilijöitä.

(MTV3)

Lisää aiheesta:

Marit Björgeniltä suurta suomalaispuhetta – tekee MTV Urheilulle sisäpiiripaljastuksia Therese Johaugista: "Asiat ovat nyt eri lailla"Tässä on Virpin ja Jarin upea hääkuva, katso!Tältä Virpi Kuitusen ja Jari Sarasvuon luksushuvila näyttää nytVirpi Kuitunen salaperäisenä perheenlisäyksestäLehti: Sarasvuo katkaisi Kuitusen tiedotustilaisuudenVirpi Kuitunen SM-hopealle päätöskisassaan – Sarasvuo kannusti
Virpi Kuitunen

Tuoreimmat aiheesta

Virpi Kuitunen
  • 3.3.17:55
    MM-hiihdot

    Marit Björgeniltä suurta suomalaispuhetta – tekee MTV Urheilulle sisäpiiripaljastuksia Therese Johaugista: "Asiat ovat nyt eri lailla"

  • 30.11.201014:07
    Virpi Kuitunen

    Tässä on Virpin ja Jarin upea hääkuva, katso!

  • 02.06.201020:14
    Virpi Kuitunen

    Tältä Virpi Kuitusen ja Jari Sarasvuon luksushuvila näyttää nyt

  • 15.04.201018:23
    Virpi Kuitunen

    Virpi Kuitunen salaperäisenä perheenlisäyksestä

  • 29.03.201007:46
    Virpi Kuitunen

    Lehti: Sarasvuo katkaisi Kuitusen tiedotustilaisuuden