Norjalainen Molde viritti hienon nousun unkarilaista Ferencvarosia vastaan ja oli loppuhetkillä jo kiinni 3–2-voitossa, mutta taisto päättyi lopulta 3–3. Ottelu oli joukkueiden avauskohtaaminen jalkapallon Mestarien liigan viimeisellä karsintakierroksella.
MAINOS
Super Cupin finaali C Morella ja Subilla!
Bayern München – Sevilla torstaina
klo 21.55Ottelua ja klo 21.30 alkavaa jalkapallostudiota voi seurata Subilla,
C More Sport 1:llä ja cmore.fi-suoratoistopalvelussa.
Ferencvarosin Franck Boli oli maalannut avausjakson ainokaisen seitsemännellä minuutilla.
Sisältö ei valitettavasti ole saatavilla.
Ferencvaros kiiti toisen jakson alkupuolella jo 2–0-vierasjohtoon, kun Myrto Uzuni puski pallon Endre Botkan antamasta keskityksestä komeasti takakulmaan.
Molden 1–2-kavennus syntyi vain kolme minuuttia tästä, 55. peliminuutilla. Magnus Wolff Eikrem jakoi kulmapotkun, ja maalin puski Leke James.
Kymmenen minuuttia myöhemmin hiveltiin silmiä, kun Molden lyhytsyöttöpeli rullasi nopeasti rangaistusalueen liepeillä. teki lyhyen noston, ja Eikrem jatkoi pallon suoraan ilmasta näyttävällä tavalla verkon perukoille.

