Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ilahduta rakastasi tuoksulahjalla!

Tuoksulahja ilahduttaa niin saajaa kuin antajaakin.
Tuoksulahja ilahduttaa niin saajaa kuin antajaakin.
Julkaistu 10.02.2011 17:49(Päivitetty 15.02.2011 15:45)

Hajuvesi on varma lahjavinkki niin naiselle kuin miehellekin. Älä kuitenkaan osta mitä tahansa tuoksua, vaan tee hieman taustatutkimusta kultasi toiveista.

Lahjan saajan tuoksumieltymykset voivat erota paljonkin omistasi, joten ennen kuin ryntäät lahjaostoksille, kuuntele toiveita, kysy vinkkejä ja ota selvää, mitkä tuoksuelementit rakastasi miellyttävät. Ja miehille muistutus: ympyröity tuoksupullo pöydälle auki jätetyssä kuvastossa on varma merkki siitä, mitä naisesi haluaa!

Naiselle

Lacosten Joy of Pink 64,30 e/50 ml ja Escadan Taj Sunset 59,80 e/50 ml.
Lacosten Joy of Pink 64,30 e/50 ml ja Escadan Taj Sunset 59,80 e/50 ml.

Lacoste: Joy of Pink EdT

Lacosten uutuus ilahduttaa monta naissukupuolen edustajaa jo värillään. Räväkän pinkki pullo kätkee sisälleen sitrussävyjä: greippiä, sitruunaäljyä ja nektariinia sekä pehmeän myskipohjan.

Escada: Taj Sunset EdT

Escadan uusi kesätuoksu sulkee sisäänsä mangon hedelmäiset sävyt ensituoksuna, vesikukat ja pomerosan sydäntuoksuna sekä pohjatuoksuna kookoskermaa ja myskiä.

Icebergin Eau pour Femme 30 e/100 ml ja Kylie Minoguen Pink Sparkle POP 22 e/30 ml.Icebergin Eau pour Femme n. 30 e/100 ml ja Kylie Minoguen Pink Sparkle POP 22 e/30 ml.

Iceberg: Eau pour Femme EdT

Hedelmäisen kukkaisessa tuoksussa voi erottaa muun muassa veriappelsiinin, freesian kukan ja vaniljan tuoksut.

Kylie Minogue: Pink Sparkle POP EdT

Kukkaismetsäiseen tuoksuperheeseen kuuluva poptähti Kylie Minoguen kausituoksu avautuu häivähdyksellä rosépippuria. Mukaan sekoittuvat mehukas omena ja valkoinen persikka. Sydämessä tuoksuu Bulgarianruusu ja jälkituoksu on aistillisen metsäinen.

Issey Miyaken L'Eau d*issey Florale 72 e/50 ml ja Lushin Imogen Rose 36,95 e/9 g.Issey Miyaken L'Eau d'Issey Florale 72 e/50 ml ja Lushin Imogen Rose 36,95 e/10 g.

Issey Miyake: L'Eau D'Issey Florale EdT

Tuoksun avaa henkäys ruusua, joka kohtaa valkoisen liljan. Sydäntuoksussa leikittelevät mandariinin sävyt sekä koivun syvät, metsäiset sävyt.

Lush: Imogen Rose

Ihana ruusuparfyymi, jossa on ripaus erästä kosmetiikkateollisuuden kalleimmista raaka-aineista, kurjenmiekkavoita.

Yves Saint Laurentin Belle d'Opium 85 e/50 ml ja Kenzon Eau de Fleur de Yuzu 55 e/50 ml.Yves Saint Laurentin Belle d'Opium 85 e/50 ml ja Kenzon Eau de Fleur de Yuzu 55 e/50 ml.

Yves Saint Laurent: Belle d'Opium EdP

Yves Saint Laurentin uutuudessa tuoksuvat mausteiset, valkoiset kukat, mandariini, persikka ja santelipuu.

Kenzo: Eau de Fleur de Yuzu EdT

Uutuustuoksu Kenzon tuoksukokoelmaan. Aurinkoinen ja pirteä tuoksu saa elinvoimansa yuzu-puun kukasta.

Miehelle

Icebergin Eau pour Homme 30 e/100 ml ja Jean Paul Gaultierin Le Male Terrible 62 e/75 ml.Icebergin Eau pour Homme n.30 e/100 ml ja Jean Paul Gaultierin Le Male Terrible 62 e/75 ml.

Iceberg: Eau pour Homme EdT

Sitrushedelmäinen tuoksu säväyttää ensin bergamotilla, sitruunalla ja greipillä, mutta sydämessä tuoksuvat muun muassa salvia ja orvokki. Pohjatuoksuihin kuuluvat esimerkiksi tonkapapu ja myski, 30 e /100 ml.

Jean Paul Gaultier: Le Male Terrible EdT

Hauska pullo sisältää tuoksun, joka sopii pahalle pojalle! Kirpeän greipin ja eloisan rosépippurin jälkeen tuoksuu laventeli. Pohjatuoksussa iskevät muun muassa vetiver ja vanilja.

KenzoHomme Woody Eau de Toilette 55,50 e/50 ml ja Dsquared2:n Rocky Mountain Wood n.60 e/50 ml.KenzoHomme Woody Eau de Toilette 55,50 e/50 ml ja Dsquared2:n Rocky Mountain Wood n.60 e/50 ml.

KenzoHomme: Eau de Toilette Boisée EdT

Metsien miehelle sopii Kenzon metsäinen ja mausteinen tuoksu. Tuoksuelementteinä muun muassa minttu, basilika, mustapippuri ja rosmariini.

Dsquared2: Rocky Mountain Wood EdT

Tyylikäs pullo on näyttävä koriste kylpyhuoneen hyllyllä. Ensituoksu sisältää mineraali-ambraa, suitsuketta ja myskiä. Sydämessä tuoksuvat orvokki, kanadan lilja ja valkopippuri. Pohjatuoksu sisältää vetiveriä ja setripuuta.

Teksti: Hannakaisa Taskinen

Kuvat: Valmistajat

Lisää aiheesta:

Maikkarin juontaja joutui kiperään tilanteeseen – ruotsin lehtori Lötjönen arvioi suorituksenLily Allen julkaisi poikkeuksellisen kostoalbumin – kosto nöyryytyksestä helpottaa, mutta voi mennä yliMiten nukut? Tämä seikka yöllä voi lisätä sydänsairauksien riskiäLasten purkkiruokaa vedetään takaisin – saattaa sisältää muovinpalojaYksi uunitemppu ja arkinen raaka-aine muuttuu herkuksi – Henri Alén paljastaa kikanHuijarit ottavat kaiken irti verosesongista: "He tietävät, että moni asioi juuri nyt OmaVerossa"
Lifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Lifestyle
  • Eilen21:50
    Viiden jälkeen

    Maikkarin juontaja joutui kiperään tilanteeseen – ruotsin lehtori Lötjönen arvioi suorituksen

  • Eilen20:37
    Ihmissuhteet

    Lily Allen julkaisi poikkeuksellisen kostoalbumin – kosto nöyryytyksestä helpottaa, mutta voi mennä yli

  • Eilen18:52
    Terveys ja hyvinvointi

    Miten nukut? Tämä seikka yöllä voi lisätä sydänsairauksien riskiä

  • Eilen17:00
    Ruokavirasto

    Lasten purkkiruokaa vedetään takaisin – saattaa sisältää muovinpaloja

  • Eilen16:46
    Ruoka

    Yksi uunitemppu ja arkinen raaka-aine muuttuu herkuksi – Henri Alén paljastaa kikan