Fanien idea alkoi itää – rakastettu Putous-hahmo saattaa jatkaa seikkailujaan uudessa muodossa

Terhi Suorlahden Putous-sketsihahmon tarina ei ehkä päättynytkään pudotukseen.
Näyttelijä Terhi Suorlahden sketsihahmo Tosi-täti oli tämän Putous-kauden ensimmäinen pois pudotettu. Suorlahti itse on asian kanssa sinut, mutta hahmon fanien palaute on pistänyt miettimään.
– Harmitti, kun tuli sellaista palautetta, että "kuusivuotias lapseni itki kun Tosi-täti putosi". Ja joku oli ehdottanut, että voisiko Tosi-täti tulla vielä moikkaamaan lapsia, kun siellä oli harmiteltu että ei enää koskaan nähdä Tosi-tätiä, näyttelijä kertoo.
– Se on ollut koskettavaa, lähetän paljon halauksia lapsifaneille varsinkin!
Hahmolle oli jatkoa ajatellen suunniteltu vielä monenlaisia kommelluksia. Tosi-tädillä olisi ollut kerrottavaa esimerkiksi politiikan maailmasta, ja yleisö kaipasi tädin näkemyksiä myös juontaja Roope Salmisesta.
Suorlahti kertoo fanien ehdottaneen, että Tosi-tädin kertomuksia voisi julkaista kirjamuodossa. Idea on näyttelijän mielestä mainio.
– Ajattelin, että vitsi, niin, sellaisenhan voisi vielä jonain päivänä tehdä, jos innostuu kirjoittamaan niitä. Olisi hauska kirjoittaa sellainen pieni kirjanen, Tosi-tädin tositarinoita. Katsotaan, miten tulevaisuudessa käy!
Putous MTV3-kanavalla ja mtv-palvelussa lauantaisin klo 19.30!
Mainos
Mainos
Uusimmat
-
10:58
Rage Against the Machine -yhtyeen kitaristi innostui Suomen uudesta hallituksesta – jakoi somessa levinneen kuvan
-
10:51
Kuusi ihmistä kuollut sairaala-ampumisessa Tshekissä – ampujaa jahdataan yhä
-
10:36
Meneekö muokattu todellisuus sinuunkin täydestä? Tutkimuksessa katseltiin "täydellisiä" Instagram-kuvia – itsetunto-ongelmiin olisi helppo ratkaisu
-
10:31
Valtavien panosten Mestarien liiga -viikko! Liverpool taas kovassa paineessa – näin jatkopaikat ratkeavat
-
10:30
Sebastien Ogierilla yksi unelma Toyotalla – sen jälkeen ura loppuu
-
10:23
Sami Kuronen ilmoitti lopettavansa Suomipopilla – nyt tuleva pesti selvisi: "Palaamme yhteen!"
-
10:21
Uusi valtiovarainministeri Katri Kulmuni keskittyy työllisyyden nostamiseen: "Mitään toimia ei kannata tietenkään sulkea pois"
-
09:47
Ella testasi 42 erilaista tapaa kananmunan paistamiseen – yhdellä kikalla ylivoimaisesti paras maku: "Kertakaikkisen täydellistä"
-
09:45
Juha Perälän osuva solvaus sai Kari Aihisen keräilemään itseään: "Mietin kauan aikaa, että minne on Kapen suola hävinnyt?"
-
09:32
NHL julkisti toimensa syrjintää ja väkivaltaa vastaan: nollatoleranssi rangaistuksen uhalla, valmentajat pakotetaan koulunpenkille
-
09:16
Nosteleeko Liverpool pokaalia? Seurajoukkueiden MM-turnaus suorana C Morella
-
09:12
19-vuotias norjalaissensaatio valmis pudottamaan Liverpoolin – Mikael Forssell olisi halunnut teinitähdeltä yhden ominaisuuden
-
09:04
Miss Universum -kauneuskilpailun juontajan kauhunhetket – julisti väärän voittajan toistamiseen
-
09:00
Ex-Salkkarit-tähti Markku Pulli suoritti yksityislentäjän lupakirjan: "Joulu tuli tänä vuonna aikaisin"
-
08:58
Sanoma myy Hollannin ja Belgian aikakauslehtitoimintansa – kaupan arvo 460 miljoonaa euroa
-
08:54
Paljastus F1-kulissipelistä: Jättitallit sumuttivat kilpailijaa sääntöasiassa – "Olen raivoissani"
-
08:43
Uuden-Seelannin tulivuorikuolemista rikostutkinta – miksi turistiryhmiä vietiin kraatteriin, vaikka uhkatasoa oli nostettu?
-
08:38
HS: Pääministerikisan Sanna Marinille niukasti hävinnyt Antti Lindtman ei pyri SDP:n johtoon ensi kesänä
-
08:33
IS ja Yle: Suomen lastensuojelun työntekijöillä jo tiedossa al-Holin Isis-leiriläisten nimet – virkamiehet ovat valmistelleet taustalla perheiden tuomista
-
08:28
Salkkarit-tähti julkaisi yhteiskuvan äitinsä kanssa – fanit hämmentyivät: "Luulin siskoksesi"
-
Lataa lisää