BB-voittaja juoksee maratonin alusvaatteisillaan

Vuoden 2002 BB-voittaja Kate Lawler (Kuva: Gareth Cattermole/Getty Images)
Vuoden 2002 BB-voittaja Kate Lawler (Kuva: Gareth Cattermole/Getty Images)Copyright: 2007 Getty Images
Julkaistu 11.04.2008 16:32

Brittiläiset Big Brother -tähdet esiintyvät tämän tästä seksikkäissä valokuvissa, mutta Kate Lawler on tiettävästi ensimmäinen BB-tähti joka juoksee halki Lontoon pelkissä alusvaatteissa.

Lawler osallistuu sunnuntaina juoksukisaan erikoisessa urheiluasussa kerätäkseen rahaa kystisen fibroosin tutkimukseen ja hoitoon. Juoksu-urakasta saatavat rahat vuoden 2002 BB-voittaja lahjoittaa Cystic Fibrosis Trust -säätiölle.

- Tiedän, että olen ihan hullu juostessani rintaliiveissäni, mutta olen valmistautunut tekemään mitä vai kerätäkseni rahaa, Lawler totesi Daily Star -lehden mukaan.

Alusvaatemerkki Ann Summersin mallinakin työskentelevän Lawlerin esimies on ylpeä BB-tähden tempauksesta.

- Olemme todella ylpeitä siitä, että Kate juoksee maratonin ja olemme iloisia voidessamme tukea häntä suunnittelemalla hänelle ainutlaatuiset rintaliivit ja alushousut jotka eivät hankaa, Jacqueline Gold kiitteli.

27-vuotias Lawler on Britannian Big Brother -kisan ensimmäinen naisvoittaja. BB-voittonsa jälkeen Lawler on työskennellyt tv-juontajana ja DJ:nä.

(MTV3)