Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Bachelor Sami Toiviainen haaveilee parisuhteessa elokuvamaisista hetkistä: "En halua vaipua tylsään arkeen" 

0:41Sami Toiviainen kertoo, mihin erityisesti kaipaa kumppaniaSami Toiviainen kertoo, mihin asioihin erityisesti kaipaa kumppania.
Julkaistu 15.01.2023 19:01
Toimittajan kuva
Teresia Jokela

teresia.jokela@mtv.fi

Uudella bachelor Sami Toiviaisella ei juurikaan ole seurustelukokemusta, mutta hän rohkeni kuitenkin lähteä Bachelor Suomi -ohjelmaan mukaan.

Tuore Bachelor Suomi -ohjelman toinen poikamies  Sami Toiviainen, 26, arvelee, että ystävien reaktio hänen ohjelmaan osallistumisestaan on melko hilpeä.

– Kaverit varmaan nauravat ja ovat tästä myös ihan hyvillä fiiliksillä. Itselläni on todella hyvät fiilikset, ja tietysti jännittyneet. Iso päivä, kun vihdoin saa kertoa kavereille. Tätä on odotettu, Toiviainen kuvaili tuntemuksiaan MTV Uutisille alkuvuoden ohjelmien mediatilaisuudessa 9. tammikuuta.

Toiviaisella ei ole juurikaan kokemusta seurustelusta, mutta hän rohkeni silti hakea ohjelmaan mukaan.

– Olen aika ennakkoluuloton persoona. Ajattelin, ettei tässä mitään häviäkään. Saa hyvän, opettavaisen ja ainutlaatuisen kokemuksen. Hienon mahdollisuuden löytää jonkun kivan tyypin, Toiviainen kertoi.

Hän on spontaaniutensa takia joutunut ja päässyt vaikka minkälaisiin tilanteisiin.

Kuvia voit selata nuolesta.

Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen tästä.

– Voi olla, että itse on jo vähän turtunut, kun on kokenut kaikenlaisia tilanteita. Niin ehkä jollekin muulle jännä tilanne ei tunnu enää minusta niin jännältä. Ohjelma tietysti oli yksi sellainen, joka tuntui jännittävältä, Toiviainen sanoi.

Toiviainen haaveilee parisuhteessa yhteisestä seikkailusta.

– Siitä, että jakaisimme kumppanin kanssa todella elokuvamaisia hetkiä. En halua vaipua sellaiseen tylsään arkeen. 

Katso yllä olevalta videolta, mihin Sami Toiviainen erityisesti kaipaa kumppania.

Lisää aiheesta:

Bachelor-Sami muutti tyyliään tv-ohjelman jälkeen – "Ei meinaa tunnistaa"Bachelor Anton Aaltonen tietää, mitä haluaa kumppaniltaan: "Olen sanonut moniin juttuihin kyllä"Uusi Bachelor Sami Toiviainen tietää, millaista naista ei missään tapauksessa halua: "Todella luotaantyöntävää"Jenna, 33, päätti lähteä mukaan Bachelor-ohjelmaan juuri ennen kuvausten alkua: "Idea jäi kutkuttamaan"Bachelor-sinkku Saana, 37, pohti etenkin yhtä asiaa ennen sarjaan osallistumista: "Tosielämässähän tuo ei olisi yhtään fine""Timo Harvey on tulevan Bachelor-sarjan uusi poikamies – näin urheilutoimittaja päätyi formaattiin etsimään elämänsä naista
Sami ToiviainenBachelor SuomiTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Sami Toiviainen
  • 25.04.202321:58
    Bachelor Suomi

    Bachelor-Sami ja Nea tapailevat edelleen – kertovat nyt, mikä hiertää parin suhdetta

  • 25.04.202321:54
    Bachelor Suomi

    Tämän naisen Bachelor-Sami valitsi – käänteentekevä hetki koettiin aivan viime metreillä

  • 25.04.202318:11
    Bachelor Suomi

    Bachelor-Anton ja Minna erosivat pian Suomeen palattuaan: "Siinä on aika monta syytä"

  • 24.04.202317:33
    Mikko Parikka

    Mikko Parikka paljastaa yllättävän sattumuksen Bachelor Suomi -ohjelman kuvauksista – poikamiehet päätyivät vahingossa karkuteille

  • 24.04.202313:04
    Mikko Parikka

    Mikko Parikka paljastaa, mitä mieltä on Bachelor-miesten lopullisista valinnoista: "Tuli tosi vahva usko, että..."