Viranomainen paljasti kuvat tulevasta Nokia-lovinäyttöpuhelimesta
Kiinalaisviranomainen TENAA on lisännyt tietoihinsa TA-1109-mallikoodin tulevasta Nokia-älypuhelimesta nyt myös kuvat.
Viranomaiskuvat ovat yhtenevät aiemman puhelimesta nähdyn kuvapaljastuksen kanssa.
TENAAn tietokannan aiemmin paljastamia tietoja puhelimesta olivat yläreunassa loven sisältävän näytön 5,86 tuuman koko sekä 1520×720 pikselin tarkkuus eli 19:9-kuvasuhde, takaa löytyvän kaksoiskameran pääkameran tarkkuus 13 megapikseliä, etukameran tarkkuus 8 megapikseliä, 3, 4 tai 6 gigatavun RAM-käyttömuisti, 32 tai 64 gigatavun sisäinen tallennusmuisti, microSD-muistikorttipaikka, tavanomaiset verkkoyhteydet sekä akun 3 000 milliampeeritunnin kapasiteetti. Värivaihtoehtoja puhelimesta kerrotaan tulevan sininen, musta ja valkoinen. Käyttöjärjestelmäversiona on Android 8.1 Oreo.
Järjestelmäpiirissä kerrotaan olevan kahdeksan ydintä enintään 2,0 gigahertsin kellotaajuudella. Järjestelmäpiiri on aiempien paljastusten mukaan MediaTekiltä, ja malli voi olla esimerkiksi jo julkistetusta Nokia 5.1:stä tuttu MediaTek Helio P18 tai jokin muu vaihtoehto.
Nokia 5.1 Plus voidaan julkistaa samaan aikaan, kun kerrotaan Kiinassa jo myytävän myös lovinäytöllisen Nokia X6:n kansainvälisestä myyntiintulosta. Mahdotonta ei ole sekään, että Nokia 5.1 Plus voisi olla joko vain Kiinassa tai jopa maailmanlaajuisesti mallinimeltään myös Nokia X5 eikä Nokia 5.1 Plus.
Uusimmat
-
15:48
Voiko kuolleen parisuhteen elvyttää? Raati vastaa: "Alkuhuuman kaltaista tunnetta et tule saamaan takaisin..."
-
15:45
MM-hopeasankari Joni Mäki: "Salaisesti vähän odotin" – joukkuetoveri Ristomatti Hakolalta yllättävä reaktio
-
15:31
Petteri Orpo kokoomuskriisistä: En voi sietää eripuran kylvämistä oman profiilin nostamiseksi
-
15:30
Kommentti: Kalle Rovanperä näytti Rovaniemellä uutta puolta itsestään – paljasti viimeisen ek:n maalissa sen, mikä oli käynyt rivien välistä jo aiemmin selväksi
-
15:27
Robottiautojen kehitystahti kiihtyy – julkinen liikenne voi olla edelläkävijä: "Lähivuosina voidaan odottaa laajempia kokeiluja"
-
15:18
Kuva: Täältä pesi! Joni Mäki tuuletti MM-hopeaa näyttävällä liikkeellä
-
15:11
Poliittisen historian professori: Kokoomuksen liberaali- ja konservatiivisiipien jako näyttäytyy aiempaa vakavampana
-
15:03
Karibialta juurensa löytäneet Pete Parkkonen ja Kari-isä saavat kuulla vielä yhdestä sukulaisesta – ohjelman avulla löytyi myös sisarpuoli
-
14:57
Seuraa suorana: Nasan astronautit pitkällä avaruuskävelyllä – näin avaruusasemaa huolletaan maapallon yllä
-
14:50
Suomi otti MM-hopeaa! Joni Mäki löi venäläisen huimalla lopulla parisprintissä
-
14:49
Hangossa ollut tänään erityisen lämmintä – keskiviikkona ilma viilenee etelää myöten
-
14:29
Navalnyin rangaistuspaikka varmistui – istuu tuomiota Vladimirin alueella 100 kilometriä Moskovasta
-
14:28
Kalle Rovanperä nousi rallin MM-sarjan kärkeen! Ott Tänak voittoon Rovaniemellä – näin päätöspäivä eteni
-
14:27
"Auton matkamittari heitti 70 000 kilometriä" – vaihtoautokauppaa tekevän ei kannata valehdella tai voi käydä ohraisesti
-
14:18
Krista Pärmäkoski kaatui! Ruotsin naiset taistelivat parisprintin mestareiksi
-
14:08
Koronatesti muuttui painajaiseksi: 10 senttimetriä pitkä tikunpätkä oli miehen nenässä kuusi päivää: "Kivut olivat järkyttävät"
-
14:05
Takaa-ajo päättyi laukauksiin Yhdysvalloissa, kahta poliisia ammuttu – suuri operaatio käynnissä Georgiassa
-
14:03
Harvinaista kuvaa: Therese Johaug pitelee maailmanmestaria sylissään, kun tämä oli vauva
-
14:02
Sattuman kautta komedienneksi päätynyt Sanna Stellan palaa draaman pariin – Syke-sarjan kulisseissa tapahtui yllättävä käänne
-
14:02
Ilmiö yleistyy: Autoliikkeet vaativat asiakkailtaan korvauksia yhä useammin – näistä firmoista eniten yhteydenottoja vuonna 2020
-
Lataa lisää