Benin koira nappasi suuhunsa jotain sille kuulumatonta – hullunkurinen näky sai omistajan repeämään naurusta
Koiran hassu tempaus toi monelle hymyn huulille.
Koirat tuovat omistajilleen paljon iloa. Sen tietää ainakin Michiganissa asuva Ben Campbell, jonka naurusta ei ollut tulla loppua Thomas-koiran tempauksen vuoksi. Ben kertoo Facebookissa ostaneensa isot tekohampaat "karanteenin koomiseksi kevennykseksi", mutta se olikin pieni Thomas, joka nappasi hampaat itselleen pöydältä, kertoo muun muassa Metro.
Mitäpä muutakaan tekisi omistaja kuin kuvaisi koko episodin. Videon voit katsoa yltä. Thomasin hampaikkaan hymyn lisäksi myös Benin oma hersyvä nauru on huvittanut monia niin Facebookissa kuin YouTubessakin.
– Herätin juuri koko taloni nauramalla kovempaa kuin koskaan. Tämä oli niin odottamatonta, että nauroin itseni pois sängystä. Vaimoni ja lapseni ovat niin vihaisia, että kukaan heistä ei katso sitä, enkä siltikään voi lopettaa, kommentoi eräs Christopher-niminen kyttäjä YouTubessa.
– Voi luoja! Saan vihdoin ne karanteenivatsalihakset vain nauramalla tälle, totesi puolestaan Chris.
– Thomas on ehdottomasti hullun hauska, mutta silti... naurusi on niin tarttuva, kehuu Alexandra Beniä.
Pelkästään YouTubessa videota on katsottu liki 900 000 kertaa.
Niin outo ja hauska kuin tapaus olikin, kyseessä ei suinkaan ole ensimmäinen kerta, kun koira osoittaa kiinnostusta tekohampaisiin. Lue myös seuraavat kommellukset:
Lue uusimmat lifestyle-artikkelit!
Lähteet: Metro, Ben Campbell /YouTube, Ben Campbell / Facebook, Mirror
Uusimmat
-
18:21
MM-kisojen huippuottelussa ruma taklaus! USA-hyökkääjä säästyi ulosajolta – "Aivan päin näköä"
-
18:16
Norjan hallitus pyytää suurkäräjiä hyväksymään Suomen ja Ruotsin jäsenyyden Natossa
-
18:15
Turkki jämähti Suomen Nato-jäsenyyden tielle – nämä ovat syyt ja näin prosessi etenee jatkossa
-
18:11
OP: Palkat nousevat ensi vuonna hintoja nopeammin – tänä vuonna kotitalouksille tulee kuitenkin tuhansien eurojen lisälasku
-
18:09
Kristian Vesalainen palaa Eurooppaan
-
18:04
Tämä sikataklaus saattaa maksaa paljon! MM-kisoissa käynnissä huimien panosten trilleri
-
18:02
Prinssi Harry voitti isännöimänsä poolokisan – Meghan palkitsi miehensä suudelmalla yleisön hurratessa
-
17:55
Suomen surkein kuski -jaksossa dramaattisia hetkiä – kaasu ja jarru menevät sekaisin kohtalokkain seurauksin
-
17:54
Suomalaisvahti siirtyy KHL:stä Ruotsiin
-
17:54
Onko tässä Helsingin laiminlyödyin stop-merkki? "Sakkotuloilla voisi maksaa hoitajien palkankorotukset, hävittäjät ja paikata hallituksen alijäämän"
-
17:53
Rajut taistelut jatkuvat Itä-Ukrainassa – Sjeverodonetskin kaupunki on lähes eristyksissä
-
17:33
Venäjän maajoukkueilla erikoinen ongelma: kivet puuttuvat!
-
17:25
Saapuiko kesä? Vuoden tähän asti korkein lämpötila 21,7 astetta mitattiin Kouvolassa – katso paikkakuntasi sääennuste
-
17:10
Venäjän iskussa sotilastukikohtaan viime viikolla kuoli lähes 90 ihmistä – MTV seuraa sotaa
-
17:02
Mies kuoli jäätyään rekan katon alle Leppävirralla
-
17:00
Sointu Borg lataa suorat sanat kumppaninsa rahoilla eläville naisille: "Lopulta päädyt hävikkiin tai alekoriin"
-
16:52
USA:n nuorukainen tunaroi siniviivalla – Tshekin tehohyökkääjä veivasi näyttävän osuman
-
16:47
Tytön kiusaaminen johti isän väkivallantekoon – löi tyttärensä kiusaajaa kasvoihin
-
16:32
Mikael Granlund sai irtioton MM-arjesta perheen parissa – nyt vastaan tulee jotain tuttua HIFK-ajoilta
-
16:31
Gianpaolo huomasi yhden oleellisen ongelman suomalaiskaupoissa myytävissä mozzarellajuustoissa – päätti tarttua tuumasta toimeen
-
Lataa lisää