Uskoisitko Skodaksi? Scala nostaa tsekkibrändin ilmeen aivan uudelle tasolle – tältä tuleva malli näyttää sisältä

Skoda on vilauttanut ensi kertaa tulevan Scala-mallinsa sisätiloja, joiden se kertoo olevan valtava loikka koko brändille.
Pääkuvan videolla esiintyy naamioitu Skoda Scala.
Tsekkiläisvalmistajan autojen tuttu ja turvallinen ilme saa tehdä tilaa huomattavasti särmikkäämmälle ja nykyaikaisemmalle lookille uuden Scala-mallin myötä.
Skoda Scalan kojelautaa hallitsee suuri, jopa 9,2-tuumainen kosketusnäyttö, jota ei ole upotettu rakenteisiin, vaan se näyttää leijuvan ilmassa. Virtuaalinen mittaristo laittaa koonsa puolesta vieläkin paremmaksi, sillä se on lävistäjältään 10,3 tuumaa.
Scalan takakontti imaisee penkit normaaliasennossa 467 litraa, minkä Skoda sanoo olevan paras lukema koko C-segmentissä. Penkit alhaalla tilaa on takaloosterissa jopa 1 410 litraa.
Kerroimme aiemmin, että Scala tarjoaa jopa Octaviaa paremmat tilat takapenkkiläiselle. Kiitos siitä kuuluu ainakin osittain yli 2,6-metriselle akselivälille.
Scala esitellään vielä tämän vuoden aikana.
Uusimmat
-
18:16
Yleisurheilulegendan poika jysäytti hirmukaaren – alle 20-vuotiaiden kautta aikojen kovin heitto
-
18:15
Janne Kataja sairastui koronaan: "Erilainen juhannus, mutta paistaa se aurinko ikkunastakin"
-
18:11
Lypsykonetta voi käyttää myös näin – punkaharjulaisperhe keksi liikeidean, jota viedään nyt maailmalle
-
18:04
Venäläiset ohjukset osuivat ostoskeskukseen Ukrainassa, sisällä yli tuhat ihmistä – MTV seuraa sotaa
-
18:00
McLaren hehkutti Mika Häkkistä – F1-legenda pääsi legendaarisen menopelin rattiin
-
17:31
Pakettiauton kuljettaja törmäsi polkupyöräilijään Joensuussa
-
17:27
Kaksi suomalaisurheilijaa valittu lisää yleisurheilun MM-joukkueeseen
-
17:22
Poliisi: Törkeä tapaus helsinkiläisellä uimarannalla juhannuksena – nämä kiellot ja rajoitukset koskevat myös vesiskoottereita
-
17:15
Karita Mattila veti hameenhelmat korviin ja pyllisti naapurille – perusteli tempausta: "Jysähti kammottavat ihmisoikeuksia rikkovat uutiset"
-
17:10
Kesän uusi lämpöennätys 32,4 astetta mitattiin Espoon Nuuksiossa – viikon keskilämpötila on 4-7 astetta keskimääräistä korkeampi
-
17:00
Toyota-tähti paljastaa, milloin joutui luovuttamaan Kalle Rovanperän jahtaamisen – "Vaihdoin selviytymisvaihteelle"
-
16:22
Poliisi varoittaa S-pankin nimissä tehdyistä huijauksista – "Iphone tarjoushintaan"
-
16:06
Toisellakin NHL:n venäläistähdellä keitti pahasti yli – tällainen raivonpurkaus nähtiin pukukoppikäytävällä
-
16:00
Selänteet noudattivat juhannusperinteitä – julkaisivat yhteiskuvan lipun nostosta
-
15:59
Onko kotisi muuttunut hornankattilaksi? Näin viilennät itseäsi, asuntoasi ja lemmikkiäsi – kokosimme parhaat vinkit paahtavista helteistä selviämiseen
-
15:57
Iiris Suomelaa salakuvanneelle VKK-puolueen varapuheenjohtajalle porttikielto eduskuntaan – näin Suomela kommentoi
-
15:53
Mies lähestyi poliisia ja kohotti veitsen lyöntiasentoon – käräjäoikeus katsoo, että tappamistarkoitus jäi näyttämättä
-
15:47
Helpottaako Suomen Nato-jumi? Presidentti Niinistö toiveikkaana: "Yritystä on nyt selvästi enemmän"
-
15:38
Artturi Lehkonen liittyy harvinaiseen joukkoon NHL:ssä – suomalaista hehkutetaan Pohjois-Amerikassa: "Yksi aliarvostetuimmista"
-
15:36
Aktivisti Anter Yasa tuomittiin Rami Adhamin kunnian loukkaamisesta – väitteet jihadistiyhteyksistä olivat silti sallittuja
-
Lataa lisää