Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Sienna ja George saavat vihapostia pinnallisesta syystä: "Minua kutsutaan onnenonkijaksi"

Kameraone
Julkaistu 02.10.2022 13:02

Fanni Parma

fanni.parma@mtv.fi

Sienna ja George tienaavat sosiaalisen median sisällöillään kuukausittain jopa yli 11 000 euroa. Suosion varjopuoli on kuitenkin trollien armeija, jonka mukaan pariskunta ei sovi yhteen hyvin pinnallisesta syystä.

Sienna Keera, 28, tapasi kumppaninsa George Keywoodin, 28, hyvin erikoisella tavalla. George on nimittäin englantilainen näyttelijä, jonka australialainen personal trainer Sienna huomasi televisiossa pyörineestä brittiläisestä komediasarjan People Just Do Nothing näyttelijäkaartista. Pariskunnasta ovat uutisoineet useat brittimediat, kuten viimeisimpänä Metro.

Sienna päätti ottaa härkää sarvista ja lähestyi toisella puolella maailmaa asuvaa Georgea Instagramin kautta. Pari löysi nopeasti yhteisen sävelen verkossa. Vuonna 2019 Sienna lensi Englantiin kuudeksi viikoksi Georgen luokse.

Pariskunta eli seuraavat pari vuotta kaukosuhteessa, johon mahtui minilomia niin Pariisissa kuin Amsterdamissakin. Lopulta George kosi Siennaa gondoliajelulla Venetsiassa. Pariskunta meni vihille toukokuussa 2022. Heillä on yksi yhteinen lapsi, Oliver, joka syntyi jouluna 2019. Perhe on asettunut asumaan Surreyhyn Isoon-Britanniaan.

– Rakastan perheellemme rakentamaamme elämää. En olisi koskaan voinut kuvitella tällaisen olevan edes mahdollista, Sienna hehkuttaa.

Lue myös: Mustasukkainen vaimo ratkaisi pariskunnan seksiongelman 1500 punnan lelulla: "Mielestämme se näyttää minulta"

Trollit väittävät onnenonkijaksi

Nykyisin pariskunta käyttää päivisin kolme tuntia luoden sisältöä sosiaaliseen mediaan, josta parhaimpina kuukausina pariskunta tahkoaa jopa 11 000 euron palkkaa.

Pariskunta julkaisee päivässä noin kolme videota. Muun ajan he hoitavat nuorta poikaansa ja navigoivat netin vihamielisten kommenttien miinakentässä.

Trollit nimittäin väittävät, että George ei ole samaa luokkaa vaimonsa Siennan kanssa Georgen suuremman koon takia. Monet ovat jopa menneet niin pitkälle, että väittävät pariskunnan valehtelevan tunteensa toisiaan kohtaan vain rahan ja maineen takia.

– Minua kutsutaa onnenonkijaksi, Sienna kertoo.

– Ihmisten on mahdotonta hyväksyä, että lihavalla miehellä voi olla viehättävä vaimo, George sanoo.

Samaan aikaan samat ihmiset haluaisivat Georgen tarkkailevan terveyttään.

Pariskunta haluaa sosiaalisen median sisällöillään herätellä ihmisiä ja poistaa stigmaa sen ympäriltä, että eri kokoiset ihmiset voivat rakastua toisiinsa, eikä toisen tarvitse muuttaa itseään rakkauden tai onnen tähden.

– Huomasin nuorempana, että muut ystäväni tykkäsivät miehistä, joilla on pyykkilautavatsat, kun taas minä pidin aina suuremmista miehistä, Sienna kertoo.

Sienna kertoo, ettei Georgen paino estä häntä tekemästä normaaleja arjen rutiineja. Hän voi aivan hyvin käydä vaikkapa kaupassa ja olla pariskunnan lapselle mahtava isä.

Lue myös: Läheisten reaktio pariskunnan yllätysuutiseen tallentui videolle – "Näin käy, kun pidät raskautesi salaisuutena..."

Trollien pilkka osuu omaan nilkkaan

Pariskunnan vihaposti ei aina ole ihan harmitonta pilkkaa.

– Ihmiset ovat lähettäneet meille tappouhkauksia ja minut on jopa uhattu raiskata. Se on hirveää, Sienna kertoo.

– Jos en olisi lihava, eivät ihmiset katsoisi meitä kahta kertaa. Meidät tuomitaan vain siksi, koska olen isokokoisempi, George toteaa.

Tuntemattomien vihasta huolimatta pariskunnalla on melkein miljoona fania ja seuraajaa. He uskovat, että viha vain ruokkii klikkejä ja suosiota. Trollien pilkka osuu omaan nilkkaan, kun Sienna ja George tienaavat sisällöillään kuukausipalkkansa.

– Nyt kun tämä on työtämme, niin yritämme keskittyä positiiviseen jopa silloin, kun saamme inhottavia kommentteja. Kun saamme enemmän katsojia, mainokset myyvät paremmin ja saamme enemmän brändiyhteistöitä, Sienna kertoo.

Pariskunta ei enää ota trollien kommentteja henkilökohtaisesti ja se on tuntunut purevan.

– Uskon, että ihmiset alkavat pikkuhiljaa ymmärtää, etteivät he saavuta vihalla mitään. Saan nykyisin vähemmän vihapostia netissä, kuin aiemmin, George kertoo.

Lue myös: Pariskunta keksi rohkean tavan kerätä hiukan ylimääräistä taskurahaa

Lue uusimmat lifestyle-artikkelit – ja lue myös kaikki aiheesta seksi ja parisuhde!

Lähteet: Kameraone ja Metro

Lisää aiheesta:

Mustasukkainen vaimo ratkaisi pariskunnan seksiongelman 1500 punnan lelulla: "Mielestämme se näyttää minulta"Jesika on miestään 15 senttiä pidempi – kuulevat naljailua jopa seksielämästään: "Pahimmat kommentit tulevat miehiltä"Vaimo julkaisi miehen tanssivideon lapsenvahdin kanssa – hämmentyneet kommentoijat epäilivät kiellettyä romanssiaHannah avioitui elämänsä miehen kanssa, mutta nettitrollit iskivät hääkuviin: "Tällaiset kommentit vain kannustavat meitä jatkamaan"”Wannabe-vaikuttaja” otti useiden tonnien lomalainan – taustalla käsittämätön syy: ”Tuntuu hyvältä, että voin tehdä sen”Vaimo vain 22-vuotias – 63-vuotias mies paljastaa, mitä asiat heidän avioliitostaan ymmärretään väärin
Seksi ja parisuhdeTyöSosiaalinen mediaRahaPerheTerveys ja hyvinvointiLifestyle

Tuoreimmat aiheesta

Seksi ja parisuhde
  • 06:31
    Nettiporno

    Miten kumppanin pornon katseluun tulisi suhtautua? "Voitaisiin nähdä enemmän mahdollisuutena"

  • Eilen05:39
    Yhteiskunta

    Arkkipiispa ja professori kertovat, miten tunnistaa hyvän ja pahan: "Kansan syvissä riveissä piilee totuus"

  • 13.9.19:07
    Salaliittoteoriat

    Koronapandemian jälkeisen ilmiön vaikutus parisuhteeseen voi olla merkittävä

  • 13.9.17:51
    Iso-Britannia

    Lääkäri lähti kesken leikkauksen harrastamaan seksiä hoitajan kanssa toiseen leikkaussaliin

  • 13.9.13:03
    Tauski Peltonen

    Nämä asiat ovat Tauski ja Henna Peltosen suhteessa kielletty – "Vaimo ei ole koskaan kitissyt"