Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Negative hukutti Ruisrockin ruusuihin

Negativa heitti keikan päätteeksi 500 ruusua yleisöön. (Kuva: Petri Vilén)
Negativa heitti keikan päätteeksi 500 ruusua yleisöön. (Kuva: Petri Vilén)
Julkaistu 09.07.2010 21:23

Turun kauniissa Ruissalossa järjestetty legendaarinen Ruisrock juhlii tänä vuonna neljä vuosikymmentä kestänyttä taivaltaan.

Tamperelainen rockbändi Negative halusi kunnioittaa keski-ikäistä festivaalia omalla, persoonallisella tavallaan. Jonne Aaron oli kumppaneineen tuonut päälavalle mukaansa 500 ruusua, jotka heitettiin lavalta keikan lopussa.

– Ruusu on rockin symboli, joten on hyvä kukittaa yleisö. On suuri kunnia olla mukana Euroopan yhtäjaksoisesti pisimpään järjestetyn festarin esiintyjälistalla näin juhlavuotena, Jonne Aaron kertoo hyväntuulisena MTV3.fin Viihdeuutisille.

Suomen suvi tarjosi parastaan Turussa, sillä Ruisrockin ensimmäinen päivä rokattiin helteisessä säässä. Se toi hymyn huulille myös Jonne Aaronin kasvoille.

– Muistan, kun haaveilin pikkupoikana esiintyväni Ruisrockissa ja nyt olen täällä jo neljättä kertaa. Tämä on aivan mahtavaa. Toivon, että kuluva kesä on kaikille rakkauden kesä, sitä se on ainakin minulle ja bändille, Jonne paljastaa.

Ruisrock on kerännyt juhlavuotenaan mehukkaan kattauksen hienoja artisteja.

Festareilla esiintyvät suomalaisten huippunimien lisäksi myös Ozzy Osbourne, Slash, The Ark, The Sounds ja The Baseballs. Sunnuntaina Ruisrockissa esiintyy viihdelegenda Vesa-Matti Loiri.

(MTV3–ANN-MARI LEINONEN)

Lisää aiheesta:

Jonne Aaron sai lapsen – kertoo Ylellä: "Suurin siunaus"Negative tekee paluunJonne Aaron löysi avaamattoman kirjeen 13 vuoden takaa – sisältä paljastuivat yllättäen kauan sitten unohtuneet onnittelutNuori Jonne Aaron tiputti risottoa pitkän ja ystävällisen miehen kengille – koki elämänsä yllätyksen tajutessaan, kuka oli kyseessä: "Mietin, että ei v*ttu"Jonne Aaron kertoo takavuosien teinihysterian varjopuolista: "Negative teki minusta negatiivisen"Jonne Aaron alkoholista: Hyvät ja lämpimät välit
NegativeMusiikki

Tuoreimmat aiheesta

Negative
  • ti08:09
    Jonne Aaron

    Jonne Aaron sai lapsen – kertoo Ylellä: "Suurin siunaus"

  • 1.10.10:12
    Jonne Aaron

    Negative tekee paluun

  • 17.02.202418:05
    Jonne Aaron

    Jonne Aaron löysi avaamattoman kirjeen 13 vuoden takaa – sisältä paljastuivat yllättäen kauan sitten unohtuneet onnittelut

  • 17.02.202409:00
    Jonne Aaron

    Nuori Jonne Aaron tiputti risottoa pitkän ja ystävällisen miehen kengille – koki elämänsä yllätyksen tajutessaan, kuka oli kyseessä: "Mietin, että ei v*ttu"

  • 27.04.201907:33
    Jonne Aaron

    Jonne Aaron kertoo takavuosien teinihysterian varjopuolista: "Negative teki minusta negatiivisen"