Britanniassa mies vaati saada rahat takaisin, kun hän ei tiennyt tunnetun homobaarin tapahtuman olleen seksuaalivähemmistöille suunnattu. Tapahtuman järjestäjän mukaan asiasta ilmoitettiin kyllä netissä, kertoo brittilehti Mirror.
Uudenvuodenbileet sujuivat monilla klubeilla railakkaasti, ja nyt on niiden jälkipyykin aika. Tyytymättömät asiakkaat ovat alkaneet vaatia korvauksia epäonnistuneista juhlista, ja jotkut pyynnöt ovat herättäneet totisesti hämmennystä.
Eräs brittimies pyysi saada rahoja takaisin nähtyään kahden miehen suutelevan uudenvuodenjuhlissa, jotka järjestettiin yhdessä Englannin kuuluisimmista homobaareista, Royal Vauxhall Tavernissa.
Mies, josta tiedetään ainoastaan etunimi Stuart, lähetti ilmeisesti Etelä-Lontoossa sijaitsevalla klubilla järjestetyn Push The Button -tapahtuman henkilökunnalle sähköpostia aiheesta.