Marilyn Monroen legendaarisin mekko nyt kaupan
Tuulenvire käy, mekko hulmahtaa. Marilyn Monroen legendaarinen valkea mekko myydään huutokaupassa yhdessä muiden julkkisasujen kanssa.
Näyttelijä Marilyn Monroen legendaarinen valkea mekko on nyt huutokaupan, kertoo shefinds.com. Monroen mekon hinnan odotetaan Los Angeles Timesin mukaan kipuavan yhteen tai jopa kahteen miljoonaan dollariin.
Valkea hame ja sitä hulmauttava tuuli nähtiin vuoden 1955 elokuvassa Kesäleski. Asua on kutsuttu myös nimellä Subway Dress, koska Monroe piti sitä yllään metroritilästä puhaltavan tuulen yllättäessä hänet.
Samassa huutokaupassa myydään myös esimerkiksi Charlie Chaplinin hattu ja Judy Garlandin sinivalkea mekko elokuvasta Ihmemaa Oz. Asut ovat Debbie Reynoldsin kokoelmasta.
Katso kuvia myytävistä asuista alta!
MTV3/Helmi
Lähde: Shefinds.com
Kuvat: Splash
Uusimmat
-
08:19
USA: Venäjä menettää joka päivä 500 sotilasta
-
08:15
Big Brother -Jasmiinan elämässä puhaltavat rakkauden tuulet – teki tiukan linjavedon asiaan liittyen: "Tämä maailma on niin julma..."
-
08:14
Nuorten Leijonien vuoristorata-ajelulle onnellinen päätös – "Kyllä siinä sai omien tunteiden kanssa kamppailla"
-
08:09
Paraisilla kateissa ollut nainen on löytynyt
-
08:04
Ministeri Lindén: Nopeimmat ratkaisut hoitajapulaan löytyvät kentältä
-
07:50
Washington Post: FBI etsi Trumpin kartanosta ydinaseisiin liittyviä dokumentteja
-
07:19
Valvontakameravideo: Vanhuksen väkivaltainen ryöstö epäonnistui judo-taitoisen ravintoloitsijan ansiosta
-
07:09
Erikoinen olosuhde kiusasi Nuorten Leijonien ja Tshekin MM-kohtaamista – Antti Pennanen kiitti joukkuetta sitkeydestä: "Sitä lähdemme nyt tutkimaan"
-
07:07
Oletko hoksannut kätevää arkiruokaa? Avaa vain paketti ja nauti: "Harva herkku on valmis yhtä nopeasti"
-
07:02
Real Madridissa Mestarien liigan kahdesti voittanut futistähti ryhtyi kalastajaksi – sai nyt pelikieltoa ja sakot
-
06:46
Samsung-pomo armahdettu talousrikossotkusta, joka johti Etelä-Korean presidentin eroon
-
06:46
Ukraina on saattanut kehittää uuden asejärjestelmän – "Venäjän ilmavoimien suurin yksittäinen tappio sitten toisen maailmansodan"
-
06:30
Kristiina Mäkelä haaveilee kruunusta komealle uralleen – urheilusta saadut työkalut kantavat myös jatkossa: "Tiedän että pärjään siinä"
-
06:27
Yhdysvallat: Venäjä menettää joka päivä 500 sotilasta – MTV seuraa sotaa
-
06:10
Tatuointiyrittäjä Nelli joutui häikäilemättömän huijauksen kohteeksi – huijarit käyttivät mobiilipankin testisovellusta
-
05:55
Rooman imperiumin ajoista ikijäässä ollut sola on viikkojen sisällä sula Sveitsissä
-
05:52
Palkanlaskijat työskentelevät äärirajoilla Helsingin palkkakaaoksessa: "Mahdotonta tehdä tätä työmäärää näillä resursseilla"
-
05:45
Rynnäkkökiväärillä aseistautunut mies yritti tunkeutua FBI:n toimistoon – kuoli poliisin ampumana
-
05:39
YK:n turvallisuusneuvostossa puitiin Ukrainan ydinvoimalaa – Zelenskyi: Häätäkää venäläiset voimalalta
-
05:33
Norjalaista julkkismursu Freyaa uhkaa lopettaminen – ihmiset eivät anna eläimelle rauhaa kehotuksista huolimatta
-
Lataa lisää