Kuningas Charles ja kuningatarpuoliso Camilla tekivät pienen kuninkaallisfanin päivästä erityisen.
Kuningas Charles ja kuningatarpuoliso Camilla vierailivat tällä viikolla Yorkissa.
Kuningasparin visiitti kaupunkiin alkoi epäonnisesti, kun protestoija yritti heittää heitä kananmunilla. 23-vuotiaaksi Yorkin yliopiston opiskelijaksi paljastunut protestoija pidätettiin ja otettiin poliisin huostaan.
Välikohtaus ei kuitenkaan vaikuttanut lannistavan Charlesia ja Camillaa, jotka kävivät vierailunsa aikana tervehtimässä fanejaan. Kaksikko jopa järjesti erityisen tapaamisen pienen faninsa, 5-vuotiaan Jason Tweedie-Longin kanssa.
Lue myös: Video: Kuningas Charlesin Yorkin vierailu sai ikävän käänteen – poliisit taltuttivat kananmunia heitelleen miehen
Hello! kertoo, että vaikeasti näkövammainen Jason paloi halusta tavata kuningas Charlesin ja kuningatarpuoliso Camillan. Poika tiesi, ettei hän voisi nähdä kuningasparia väkijoukon keskeltä, joten hän kirjoitti toiveestaan Yorkin kaupunginvaltuustolle.

