Ilouutisia Salkkarit-faneille! Tältä näyttää suosikkisarjan jatko
Salattujen elämien kohtaloa on arvuuteltu sosiaalisessa mediassa.
Salatut elämät -sarjan jatkosta on kiertänyt viime aikoina huhuja muun muassa sosiaalisessa mediassa. Katsojat ovat arvuutelleet, onko vuonna 1999 alkunsa saanut sarja tulossa tänä vuonna tiensä päähän.
Huhut juontavat juurensa vuoteen 2017, jolloin tiedotettiin, että Salkkarit jatkuu ainakin vuoteen 2023 saakka. Sarjan jatkosta ei ole sen koommin ollut tietoa.
Nyt Salkkarit-faneille on kuitenkin tarjolla huojentavia uutisia. MTV:n draamapäällikkö Jani Hartikaisen mukaan sarja saa kuin saakin jatkoa.
– Monivuotinen sopimus on olemassa, ja [Salkkarit] jatkuu useamman vuoden, hän sanoo.
Hartikaisen mukaan MTV halusi juhlistaa Salattujen elämien vuosipäivää jatkouutisella. Mitään sen ihmeellisempää syytä asian salassa pitämiselle ei hänen mukaansa ollut.
Hartikainen kertoo Salkkareilla menevän erinomaisesti ja lisää sarjan olevan edelleen suosittu kaikissa ikäryhmissä. Tulevaisuuden tavoitteena on pitää Salkkarit edelleen kiinnostavana ja ajankohtaisena.
– Sehän se vahvuus on. Ja sitten se, että se puhuttelee ja koukuttaa katsojan, hän toteaa.
Katso video Salkkareiden Ismon kaupan synttärijuhlista:
Salatut elämät arkisin klo 19.30 MTV Katsomossa ja MTV3-kanavalla. Jaksot katsottavissa viikkoa ennen C Moressa!
Uusimmat
-
13:30
Viki Eerikkilä oli jäänyt kaipaamaan yhtä asiaa Köpi Kallion Putous-suorituksesta: "Nyt hän sitten sai mitä tilasi"
-
13:26
Etla: Usean korkeakoulututkinnon hankkiminen ei johda parempaan menestykseen työmarkkinoilla: "Korkeakoulupaikoista on kroonista ylikysyntää"
-
13:13
Poliisipartiota ajoi Rovaniemellä vastaan niin pöyristyttävässä kunnossa ollut auto, että sen kuljettaja määrättiin välittömästi ajokieltoon
-
13:08
JYP antoi lähtöpassit kanadalaispuolustajalleen – "Ei täyttänyt kriteereitä"
-
12:59
Venäjä syyttää taas länttä konfliktin pitkittämisestä – MTV seuraa sotaa
-
12:42
Putinin väitetyltä salarakkaalta harvinainen julkinen ulostulo: Vertasi Venäjän sotapropagandaa Kalashnikov-rynnäkkökivääriin
-
12:39
Ruotsin ulkoministeri Billström: "Ei ole tehtäväni kommentoida Suomen Nato-jäsenyysprosessia"
-
12:38
Nepalilaisravintoloitsijat oikeudessa ihmiskaupasta ja kokin riistosta – tuomari kritisoi poliisia: "Todella surullista"
-
12:37
Teknologiateollisuuden ylempien toimihenkilöiden työriitaan sovintoehdotus – lakko uhkaa 20 000 henkilöä
-
12:30
Hääpuvussa Bachelor-miesten eteen astellut Heidi paljastaa, mitä halusi viestittää näyttävällä sisääntulollaan
-
12:24
Vironviina-verkkokaupan pyörittäjälle tuomio – hovioikeus langetti myös miljoonakorvaukset
-
12:19
Pihalle MM-kisoista jätetty suomalaishiihtäjä harmissaan – valmentaja puhuu "tosi isosta pettymyksestä"
-
12:12
Kuolleita yli 5000, vaikutusta jopa 23 mijoonan ihmisen elämään – MTV Uutiset seuraa Turkin ja Syyrian maanjäristystä
-
11:46
MTV oikeudessa: Kansainvälinen jengioikeudenkäynti Helsingissä alkoi tiukkojen turvatoimien ympäröimänä – turvasalissa poliiseja, näköesteet ja tiukka kuri
-
11:45
Henri Alén tyrmää yleisen harhaluulon fine dining -ravintoloista: "Se on ihan palturipuppua"
-
11:45
MasterChef Suomi -kausi starttaa mysteeriboksilla – tutustu kisaajiin
-
11:43
Brittitiedustelu: Venäjä on jo aloittanut suurhyökkäyksensä – "Putin haluaa voittoja, mutta on eri asia saako hän niitä"
-
11:23
Valtteri Bottaksen työkaluun huomattava muutos – Alfa Romeo julkisti uuden menopelinsä
-
11:18
Jari Isometsä äimistyi – Suomen olympiamenijä ulos MM-koneesta: "Hetkinen? Voittaa kymmenen kertaa kymmenestä nämä hiihtäjät"
-
11:17
Etelä-Suomen talvi voi olla taputeltu: Kuukausiennuste lupaa keskimääräistä lämpimämpää "hamaan tulevaisuuteen"
-
Lataa lisää