Alle vuoden ikäinen vauva sai hiustenkuivaajasta sairaalahoitoa vaativia vammoja.
Seitsemän kuukauden ikäinen australialaisvauva Sienna Robbins sai toisen ja kolmannen asteen palovammoja päästyään vahingossa käsiksi hiustenkuivaajaan heinäkuun alussa. Onnettomuudesta uutisoinut News.com.au-sivusto kertoo, että lisäksi tytön silmät turposivat väliaikaisesti umpeen.
Lue myös: Brittiperhe varoittaa TikTokin magneettihaasteesta – oli koitua 11-vuotiaan kohtaloksi: "Äärimmäisen kammottava kokemus"
Lapsi pääsi mönkimään hiustenkuivaajan luo
Sienna oli nukkumassa vanhempiensa sängyssä. Sängyn ympärille asetetuista esteistä huolimatta hän pääsi kierähtämään sängyn viereen lattialle, johon oli jäänyt lojumaan hiustenkuivaaja. Jotenkin hänen onnistui napsauttaa laite päälle.
Onnettomuuden sattuessa Siennan vanhemmat Dannielle ja Levi pelasivat olohuoneessa lautapelejä läheistensä kanssa.

