Herttuattaren yllä nähty jakku myytiin loppuun puolessa tunnissa

Herttuatar Catherine
Monet haluavat pukeutua kuin herttuatar Catherine.Splash
Julkaistu 27.04.2012 19:44

Cambridgen herttuatar Catherinen käyttämät asukokonaisuudet ovat kuumaa kamaa Britanniassa.

Herttuatar Catherine edusti torstaina Lontoossa sijaitsevilla Goldsmithin halleilla kauniissa asukokonaisuudessa. Prinssi Williamin kanssa sunnuntaina 1-vuotishääpäivää juhliva kaunotar oli valinnut päällensä petrolinvärisen bleiserin, jota tasapainotti polvimittainen hame.

Rebecca Taylorin suunnittelema jakku on noin 550 euron arvoinen. Kun kuvat Catherinesta kyseinen asu yllään levisivät maailmalle, ei mennyt kuin puoli tuntia ja asu oli myyty loppuun eri nettikaupoista. Daily Mail lehden tietojen mukaan jakkua myytiin vielä alennuksella, 330 euron hintaan.

Splash

Suunnittelija kertoo Britannian Vogue-lehdelle olevansa hyvin mielissään herttuattaren asuvalinnasta.

– Olen Catherine-fani ja olen aina haaveillut siitä, että herttuatar pukeutuisi suunnittelemaani asuun. Unelmani kävivät nyt toteen, Taylor toteaa.

Catherine Middletonista kuoriutui muoti-ikoni

(MTV3)