Cristiano Ronaldo aikoo jäädä Manchesteriin vielä ensi kaudeksi, uutisoi espanjalaislehti AS.
LUE MYÖS: Antti Niemi ryöpytti Cristiano Ronaldoa armotta – "Junnuissa jo opetetaan"
LUE MYÖS: Cristiano Ronaldon vati meni nurin – Man Unitedin takaiskua edelsi kyseenalainen tilanne
Italialaisjätti Juventuksen riveistä Manchester Unitediin täksi kaudeksi siirtynyt ja joukkueen iskukykyyn pettynyt Cristiano Ronaldo on lehtitietojen mukaan harkinnut seurasta lähtemistä pitkään.
Ronaldo on uutisten mukaan käynyt keskusteluja asiasta agenttinsa Jorge Mendesin kanssa jo syyskauden lopusta lähtien. Portugalilaistähden on kerrottu olevan tyytymätön Unitedin nykytasoon niin kuin myös seuran nykyiseen väliaikaismanageriin Ralf Rangnickiin.
Aktiivista prässäystä ja työskentelyä molempiin suuntiin pelaajiltaan vaativa saksalaisluotsi korvasi potkut saaneen Ole Gunnar Solskjärin marraskuussa ja on paikoin jättänyt tähtihyökkääjänsä penkille tai huhujen mukaan kokonaan kokoonpanon ulkopuolelle pikkuvammoihin vedoten.

