Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Ero tuli täytenä yllätyksenä nyrkkeilijä Elina Gustafssonin kihlatulle – Emmi Asikaiselta riipaiseva tilitys: "Jätetyksi tulo tekee helvetin kipeää"

1:22Nyrkkeilijä Elina Gustafsson kokeilee kampaajan töitä Siipan saappaissaNyrkkeilijä Elina Gustafsson tutustui Siipan saappat -ohjelmassa kampaajan työhön
Julkaistu 19.05.2020 08:57
Toimittajan kuva

Katariina Karjalainen

katariina.karjalainen@mtv.fi

Nyrkkeilijä Elina Gustafsson ilmoitti toukokuussa Instagram-tilillään eronneensa ja muuttaneensa pääkaupunkiseudulle. Päätös tuli kihlatulle puskista.

Nyrkkeilyn Euroopan mestari Elina Gustafsson paljasti noin kaksi viikkoa sitten Instagram-tilillään eronneensa kihlatustaan Emmi Asikaisesta.

Gustafsson paljasti samalla muuttaneensa Tampereelta pääkaupunkiseudulle ja vaikutti päivityksessään olevansa iloinen muutoksesta.

–  Nyt oli aika ottaa seuraava askel kohti tavoitteita. Mun arki ja työt tulee helpottumaan ja tästä oon superrriloinen ja fiiliksissä! nyrkkeilijä hehkutti.

LUE MYÖS: Nyrkkeilijä Elina Gustafsson ja Emmi-rakas: Ero!

Gustafsson ilmoitti päivityksessään, ettei aio kommentoida eroa sen enempää. Emmi Asikainen sen sijaan antoi maanantaina Instagram-tilillään ymmärtää, että ero oli tullut hänelle täytenä yllätyksenä. 

– Pitkästä aikaa täällä. Syy hiljaisuuteen ja vetäytymiseen on ollut shokki, jota jouduin hyvin yllättäen käymään läpi. Elämääni pudotettiin kaiken yleisen koronakriiseilyn keskellä sellainen pommi, mitä en ikinä olisi uskonut tässä kohtaa. Ero, Asikainen kirjoittaa.

Hän kirjoittaa uskoneensa, että vahva rakkaus kantaisi läpi kaiken ja kaiken piti olla hyvin. Samaan hengenvetoon hän kuitenkin muistuttaa seuraajiaan, kuinka tärkeää parisuhteessa on puhua aivan kaikesta.

– Haluan sanoa jälleen että, puhukaa. Älkää pitäkö todellisia tunteitanne salassa vaan näyttäkää ne. Ajoissa. 

Asikaisen päivityksestä huokuu se, että ero on ottanut koville. Hän kertoo saaneensa voimaa lapsistaan ja uskosta ja kiittää myös ystäviään heidän tuestaan.

LUE MYÖS: Nyrkkeilijä Elina Gustafsson kihlautui Emmi-rakkaansa kanssa – julkaisi rakkaudentäyteisiä kuvia

– Kiitos rakkaat ystäväni, että olette. Te, jotka ootte kuunnelleet puhelimessa päivittäin tuntikausia epäuskoa, romahtamista, itkua, syvää petetyksi tuloa ja surun murtamaa väsymystä: kun on pitänyt pakottaa lusikka suuhun että saa jotakin kurkusta alas, vaikka oikeasti olisi halunnut vain jäädä auton alle. Jätetyksi tulo tekee helvetin kipeää.

Gustafsson ja Asikainen kihlautuivat helmikuussa 2019, ja pari nähtiin yhdessä myös keväällä Siipan saappaissa -ohjelmassa, jossa he tutustuivat toisensa arkeen.

Pariskunta oli vuonna 2018 yksi Linnan juhlien seuratuimmista pareista, kun Gustafssonin asu – omannäköinen puku ja valkoiset lenkkarit – puhutti ja kohahdutti.

Lisää aiheesta:

Kirja: Ex-nyrkkeilijä Elina Gustafsson luki valheellisia väitteitä erostaan – suosittu tv-tähti tarjosi yllättäen lohtuaEronnut Salkkarit-kaunotar Jasmin Voutilainen avautuu tuntemuksistaan: "Olen itkenyt surusta, pelosta, helpotuksesta ja epätietoisuudesta"Kihlatustaan eronnut nyrkkeilijä Elina Gustafsson nauttii uudesta elämästään Helsingissä – "Olen treenannut eläimen lailla"Anna-lehden podcast: Emmi Asikainen tunsi kuin matto olisi vedetty jalkojen alta, kun nyrkkeilijä Elina Gustafsson ilmoitti erosta – jopa syöminen oli hankalaaNyrkkeilijä Elina Gustafsson ja Emmi-rakas: Ero!Sofia Belórf rikkoi somehiljaisuuden kolmiodraamakohun jälkeen: "Paremmat päivät ovat tulossa"
Elina GustafssonNyrkkeilyEroSeurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Elina Gustafsson
  • 7.8.15:30
    Tanssii Tähtien Kanssa

    Mies tanssiparina oli Mikko Silvennoisen kiistaton ehto TTK-osallistumiselle

  • 29.7.12:13
    Ansku Bergström

    Ansku Bergström vahvistaa löytäneensä uuden rakkaan

  • 4.7.18:01
    Susani Mahadura

    Elina Gustafsson ja Susani Mahadura pyöräilivät yli tuhat kilometriä Mongoliassa: "Eeppinen reissu"

  • 6.3.18:03
    Ansku Bergström

    Ansku Bergström muutti uuteen kotiin

  • 16.2.16:03
    Ansku Bergström

    Ansku Bergström avaa tuntojaan: "Mieli ollut tosi kovilla"