Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Toimituspäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta
  • Iina Eloranta
    VP, Channels and Digital Consumption
SuomiAreena
  • Jeremias Kontio
    Vastaava tuottaja
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • SuomiAreena
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Tosi-tv-tähdet Rita ja Aki avautuvat vaikeuksistaan saada lapsi: "Onkohan aika ajanut ohi otollisimmat vuodet?"

All Over Press
Julkaistu 17.08.2017 12:20

MTV VIIHDE

Temptation Island -ohjelmasta pinnalle nousseet Rita Niemi-Manninen ja Aki Manninen kertovat avoimesti vaikeuksitaan saada lapsi. 

Temptation Island -ohjelmasta tutut Rita Niemi-Manninen, 38, ja Aki Manninen, 41, ovat yrittäneet saada lasta, mutta eivät ole onnistuneet siinä tähän mennessä. Rita Niemi-Manninen avautuu asiasta Facebookissa. 

– Ollaan tässä Akin kanssa oltu valmiita vauvalle jo tovin. Putin-koira on onneksi ihanasti täyttänyt vauvan mentävää rakoa elämässämme. Välillä mietin, että aika on ajanut ohi, kun urheilin ne "otollisimmat" vuodet tulla äidiksi. Silloin en edes ajatellut lapsien hankintaa, Niemi-Manninen kertoo. 

– Sitten taas ymmärrän, että moni ikäiseni ja vielä paljon vanhempi on saanut kokea äitiyden ilon. Jotenkin uskon, että kaikelle on aikansa ja kaikki menee aina lopulta jotenkin maaliin. Teille, jotka tällä hetkellä haaveilette myös pienestä ihmisen alusta ja samaistutte tähän tekstiin, ISO HALAUS JA ONNEA. Ja teille, joita elämä on siunannut lapsella: OLETTE ONNEKKAITA, hän jatkaa. 

Pariskunta on ollut naimisissa elokuusta 2015. He ovat puhuneet avoimesti jo aikaisemmin lapsihaaveistaan. 

Rita Niemi-Mannisen Facebook-päivityksestä uutisoi ensimmäisenä Me Naiset. 

Lisää aiheesta:

Esikoistaan odottava juontajatähti Tuija Pehkonen sai valtavan viestivyöryn seuraajiltaan – pohtii nyt lapsettomuudesta kärsiviä: "Voi olla vaikea riemuita asiasta"Helmi-Leena Nummelan läheiset järjestivät liikuttavan yllätyksen odottavalle äidille – harmittelee koronarajoituksia synntyssairaalassaEsikoisensa saaneet Rita ja Aki Manninen kertovat koskettavasti vanhemmuudesta: "Lapsi oli niin toivottu ja odotettu"Esikoistaan odottava Rita Niemi-Manninen vietti vauvajuhlia: "Olen ihan liikuttunut ja sanaton"Esikoistaan odottava Rita Niemi-Manninen julkaisi aistillisen kuvan: "Naisen keho on uskomaton""Kumpu kiristää!" – Rita Niemi-Manninen esittelee kasvavaa vauvavatsaansa
Seurapiirit

Tuoreimmat aiheesta

Seurapiirit
  • 20:44
    Kulttuuri

    Sinikka Sokka ei tunnistanut sydänoireitaan – ”Menkää aina jatkotutkimuksiin”

  • 13:01
    Sarah Dzafce

    Sarah Dzafce kertoo, mitä kohuttujen Miss Universum -kisojen kulisseissa todella tapahtui

  • 11:38
    Itsenäisyyspäivä

    Linnan juhlien kättelyyn tulossa historiallinen muutos

  • ti17:37
    Yleisurheilu

    Lotta Harala ja Matias Myttynen: Ero

  • ti09:20
    Niko Nousiainen

    Niko Nousiainen ja Katri-puoliso odottavat esikoistaan: "Pitkään toivottu"