Pets-tyttöduon toisena osapuolena tunnetuksi noussut juontaja-malli Tiina Häkämies sivaltaa blogissaan kovin tutun oloista pariskuntaa.
Kaunotar ottaa kirpeästi kantaa anonyymin julkkispariskunnan aviosotkuihin ja niiden julkiseen käsittelyyn tuoreessa blogitekstissään. Viittaukset Aitolehteen ovat ilmeiset.
– Pitäisikö parin nyt hieman aikuistua ja tutkia sitä toisen napaa ihan omassa rauhassa? Jos nyt kuitenkin unohdettaisiin tämä show ja pusiteltaisiin siellä omassa kotona ihan keskenään. Jooko pliis?
– Ettei ihmiset suotta puhu, että halveeraatte avioliittoa instituutiona tällaisella hassuttelulla. Kun joillekkin se on vielä pyhä asia. Sellaisille tiukkiksille, like me.
Häkämies on kihloissa Hunkseissa esiintyvän Mikko Nummenmaan kanssa. Nummenmaa on Martina Aitolehden miehen, Esko Eerikäisen kaveri. Tuleekohan Häkämiehelle kutsua Aitolehden ja Eerikäisen elokuuhun siirrettyyn kirkkojuhlaan tällaisen kirjoituksen jälkeen, lukijat pohtivat.
