Festivaalipromoottori Timo Isomäki suunnittelee täydellä tohinalla jo kesän 2019 tapahtumia. Kesäisin mies kertoo olevansa liikenteessä lähes jatkuvasti.
Katso yllä videolta, mitä Timo Isomäki kertoo erikoisimmasta toiveesta, mitä ulkomainen artisti on takahuoneeseen toivonut.
Suomen festarikesän työllistetyimmäksi artistibuukkaajaksi kutsuttu promoottori Timo Isomäki vastaa muun muassa Hämeenlinnan Wanaja-festivaalin, Tampereen Tammerfestin sekä Jyväskylän ja Oulun SuomiPop-festivaalien ohjelmistosta.
Tänä vuonna Isomäki on buukannut ohjelmistoa yhteensä lähes 20 kesätapahtumaan. Festivaaliohjelmistojen lisäksi mies on pakertanut Nightwishin ja Popedan suurkonserttien promoottorina.
– Olen jo aikoinaan leikkimielisesti sanonut, että kesä on joka tapauksessa pilalla, kun lähtee tekemään festareita. Saman tien sitten tekee oikein kunnolla, Isomäki naurahtaa MTV.fin haastattelussa.
Timo Isomäki aloitti uransa musiikkibisneksessä Etelä-Pohjanmaan Alavudelta.
LUE MYÖS:
