Poikaystävä ei tekstannut takaisin – turhautuneen Paulinan hillitön video johti jopa työtarjouksiin

Paulina ei jäänyt odottelemaan poikaystävän vastausta tekstiviestiin, vaan käytti aikansa viraalihitin syntyyn.
21-vuotias Paulina Ramirez kyllästyi odottamaan tekstiviestiinsä vastausta poikaystävältään. Kyllästymisen seurauksena syntyi viraalihitti, jonka ansiosta naisen ura voisi lähteä nousukiitoon tyystin uudella alalla.
Paulina kertoi Buzzfeed-sivustolle, että tilanne sai alkunsa siitä, kun hänen poikaystävänsä George Giron, 21, ei välittömästi vastannut tyttöystävänsä tekstiviestiin päivän suunnitelmista.
George oli nukahtanut kesken suunnitelmien, ja Paulina turhautui tajuttuaan jääneensä roikkumaan yksipuoliseen keskusteluun.
– Hän nukkui vain tunnin, mutta kyllästyin ja päätin tehdä videon, joka voisi saada hänet hekottamaan, Paulina kertoo.
"Missä v*tussa George on?"
Niinpä Paulina väsäsi ajankulukseen "Missä v*tussa George on?" -nimisen videotrailerin, jossa käsitellään poikaystävän etsimisen eri vaiheita aina "olen hereillä" -viestin saamiseen asti. Tämän jälkeen vihainen tyttöystävä googlaileekin jo "miten tappaa poikaystävä".
Jos video ei näy, voit katsoa sen täältä.
Tiivistunnelmaista traileria on katsottu Twitterissä jo 300 000 kertaa.
– Hän heräsi ja piti sitä hauskana, Paulina kertoi poikaystävänsä ajatuksista tämän vihdoin herättyä.
"Se on samaistuttava"
Videosta tuli järjetön hitti Twitterissä vain tunneissa. Moni oli todella vaikuttunut sen laadusta, mutta moni myös epäili Paulinan olevan hieman sekaisin. Nainen haluaa kuitenkin vakuuttaa, että video tehtiin puhtaasti huumorimielessä.
– Luulen, että ihmiset pitävät siitä niin paljon, koska se on samaistuttava. Mutta jotkut ovat ottaneet sen liian vakavasti, he luulevat, että olen omistushaluinen, mielipuoli tyttöystävä. Se oli vilpittömästi pelkkä vitsi.
Video johti työtarjouksiin
Hauska video ei kuitenkaan ollut pelkkä hetken somehitti. Paulina nimittäin sai oikeita työtarjouksia sen ansiosta. Hän kertoo saaneensa viestejä, joissa toivotaan, että tämä voisi editoida videoita maksusta, mutta vielä hän ei kuitenkaan ole tarttunut tarjouksiin. Hän kertoo tehneensä videon pelkästään iMovie-sovelluksella, eikä ainakaan vielä koe olevansa oikea henkilö vastaanottamaan tarjottuja töitä.
Paulina kertoo todellisen intohimonsa olevan psykologia.
Lähde: Buzzfeed
Uusimmat
-
23:37
Sinn Fein -puolueen johtaja pyysi anteeksi yli 40 vuotta sitten tapahtunutta räjäytysmurhaa
-
22:49
Real Madrid, Liverpool ja useat muut suurseurat sopineet uuden Superliigan perustamisesta – Uefa uhkaa kovilla seurauksilla
-
22:37
Venäjän vastaveto: Karkottaa 20 Tshekin suurlähetystön työntekijää - "Ei-toivottuja henkilöitä"
-
22:17
F1-kausi 2021: Tulokset ja MM-pisteet
-
22:16
Mika Aaltola: Putin viis veisaa läntisen Euroopan reaktioista
-
22:14
F1-kausi 2021 – tässä tallit, kuljettajat, kisakalenteri, lähetykset ja tulokset
-
21:49
Kesäisiä lukemia luvassa: Harvinaisen lämmin sää jatkuu alkuviikolla
-
21:32
Kimi Räikköseltä vietiin MM-pisteet: Alfa Romeo -kuskille kova rangaistus Imolassa
-
21:22
Suomalaispuolustaja avasi KHL-finaalit syöttöpisteellä – kotietu heti murskaksi Moskovassa
-
21:18
Viro saamassa koronapassin valmiiksi: Laajeneeko myös Suomeen?
-
21:03
Katie Pricen teini-ikäinen tytär näyttää nukelta täydessä meikissä – lapsen äidillä ja isällä täysin erilaiset kasvatustyylit
-
20:59
Lääkäri selittää, miksi koirat haistelevat ihmisten haaroväliä
-
20:49
Sankarikoira näki kaverinsa räpiköimässä uima-altaassa – valvontakamera kuvasi puolen tunnin koskettavan pelastusoperaation
-
20:47
Ulkoministeri Haavisto: Navalnyin saatava hoitoa viipymättä – "viesti on hyvin selvä"
-
20:29
MTV Uutiset Meksikon rajalla: Siirtolaisten määrä kasvaa – viime kuussa lähes 20 000 lasta pyrki yksin Yhdysvaltoihin
-
20:24
Robert Heleniuksen puolalaisvastustaja on kyllästynyt odottamaan – vihjailee jo muista otteluista: "Minun pitää ansaita rahaa"
-
20:22
Nasan kopteri Marsissa valmistautuu uudestaan historialliselle ensilennolleen: Ensimmäisiä kuvia ehkä jo huomenna
-
20:16
Toto Wolffilta tuima vastaus Valtteri Bottasta syyttäneen George Russellin vihjailuihin – "Tuo on täyttä p*skaa"
-
20:00
Mustasukkainen Salkkarit-hahmo käyttää tilaisuuden hyväkseen – paljastaa ikävän totuuden entisestä kumppanistaan
-
19:51
Lilly tilasi potentiaalisen häämekon, mutta se ei ihan vastannutkaan nettikaupan kuvaa – tätä tuskin nähdään alttarilla
-
Lataa lisää