Brasilialaispariskunnan epäillään syyllistyneen ympäristörikokseen vauvan sukupuolenjulkistamisjuhlien yhteydessä.
Brasilialainen pariskunta on joutunut valtavaan ryöpytykseen netissä lapsensa sukupuolenjulkistamisjuhlien vuoksi.
Nyt jo poistetussa, mutta silti ikuisesti internetissä kiertävällä videolla, näkyy, miten valtava vesiputous värjäytyy luonnottoman siniseksi sen merkiksi, että pariskunta on saamassa poikavauvan.
Paikalliset viranomaiset tutkivat parhaillaan, onko pariskunta syyllistynyt peräti ympäristörikokseen, kirjoittaa Insider.
Lue myös: Vauvakutsujen ohjelmanumero päättyikin räjähdykseen, vieraana ollut nainen kuoli – vauvojen sukupuolen paljastusjuhlat käyvät entistä hurjemmiksi
Viranomaiset tutkivat asiaa
Syntymättömän lapsen sukupuolenjulkistuksen voi päätellä olleen pienoinen ylilyönti, jos sekä nettikansa että maan hallitus ovat raivoissaan juhlista.
Brasilialaisen pariskunnan on raportoitu julkaisseen sosiaalisen median tileilleen videoita syyskuisesta juhlastaan, jossa Queima Pé -joella sijaitseva vesiputous muuttuu sähkönsiniseksi pariskunnan halaillessa onnellisena toisiaan.
