Koiranomistaja päätti lomamatkan olevan tärkeämpi kuin oma koira ja hylkäsi tämän lentokentälle.
Nainen hylkäsi 7-vuotiaan ranskanbulldogginsa Pittsburghin lentokentälle Yhdysvalloissa 4. elokuuta sen jälkeen, kun ei saanut ottaa lemmikkiä mukaansa lomalennolleen, uutisoi New York Post.
Koiraa ei saanut ottaa lennolle, koska naisella ei ollut mukanaan asianmukaista kuljetuskoppaa lemmikilleen.
Sen sijaan, että nainen olisi lähtenyt hankkimaan kuljetuskoppaa tai järjestellyt asioita muutoin eri tavalla, hän päätti lähteä lomalleen ja hylätä koiran lentokentälle.
New York Postin mukaan elokuun 11. päivään mennessä omistaja ei ollut vieläkään tullut hakemaan koiraansa ja häntä saattaa odottaa merkittävä sakko.
Katso yllä olevalta videolta, miten koira löydettiin lentokentältä.
Lue myös: 3-vuotiaan sänky oli tyhjä, kun amerikkalaisäiti heräsi päiväunilta – oli karannut tuttuun paikkaan: "Minulla oli nälkä"
Lue myös: Liian iso ruumaan: Gabriel osti kolme lentolippua saadakseen koiransa koneeseen kanssaan
Lue uusimmat lifestyle-jutut!
Lähteet: New York Post 1, New York Post 2, CNN