Legendaarinen laulaja myy kotiaan – hinta nousi yllättäen
Pitkän laulajan uran tehnyt Billy Joel laittoi osa-aikaisen kotinsa myyntiin uudemman kerran – tällä kertaa kalliimmalla hinnalla.
Laulaja Billy Joel yrittää päästä eroon New Yorkin Hamptoneissa sijaitsevasta Sagaponackin merenrantakodistaan jo toisen kerran.
Uptown Girl - ja Piano Man -kappaleistaan tunnettu Joel laittoi talon myyntiin alunperin vuonna 2009 16,5 miljoonalla eurolla, mutta laski hintaa myöhemmin 12,3 miljoonaan euroon. Viime tammikuussa Joel otti hulppean talonsa pois myyntimarkkinoilta, mutta nyt taloa kaupitellaan taas – ja entistä kalliimmalla hinnalla!
LUE MYÖS:
Uusi myyntihinta on huikeat 17,2 miljoonaa euroa. Vaikka hinta huimaa päätä, on myynnissä oleva talo kenties miljooniensa väärtikin. Yli 500-neliöisessä talossa on muun muassa neljä makuuhuonetta ja kuusi kylpyhuonetta. Lisäksi talon yhteydessä on erillinen yksiö, joka on parhaillaan käytössä kuntosalina. Pihamaalle on rakenteilla uima-allas ja muitakin parannuksia on tekeillä, vakuuttaa kiinteistöä myyvän The Corcoran Groupin edustaja. Edustaja kertoo myös, ettei Joelin suinkaan ole pakko myydä taloa, hän vain päätti tehdä niin.
Joel osti Sagaponackin kodin vuonna 2007 ja silloinen vaimo, Katie Lee, antoi televisiostakin tutun sisustussuunnittelijan, Nate Berkusin, hoitaa sisustamisen. Talo kuului aiemmin edesmenneelle näyttelijälle, Roy Scheiderille.
Millaisia luksustaloja Jokakodin sivuilla on myynnissä?Tutustu yli puolen miljoonan euron arvoisiin kohteisiin!
LUE MYÖS:
Hannakaisa Taskinen, hannakaisa.taskinen(at)mtv.fi
Lähde: Newsday
Uusimmat
-
21:32
Kaksi ministeriä jättää brittihallituksen – syynä epäluottamus Boris Johnsoniin
-
21:19
Venäjä tulitti Donetskin kuvernöörin mukaan Slovjanskin kaupungin keskustoria, kaksi kuoli: "Tämä on silkkaa terrorismia" – MTV seuraa sotaa
-
21:15
Ukaraina ehdottaa, että kumppanimaat "adoptoisivat" alueita Ukrainassa – Britannia kiinnostunut Kiovasta
-
21:06
Haavisto: Jo Naton tarkkailijajäsenyys parantaa Suomen turvallisuutta – "Samassa veneessä ollaan loppuun asti"
-
21:05
Borrelioosirokote voi olla pian mahdollinen – bakteerin ovelat suojautumiskeinot saatetaan pystyä kääntämään sitä vastaan
-
21:00
Juha Vuorisen pihamaalla sijaitsevaan koirankoppiin muutti karvainen alivuokralainen – tilannepäivitykset ilahduttavat somessa
-
20:56
Yleisurheilun EM-hopeaa Suomeen! "En vielä ymmärrä tätä tilannetta"
-
20:34
Tutkijat eivät ole valmiita julkistamaan Yhdysvaltain itsenäisyyspäivän joukkoampumisen epäillyn syytteitä
-
20:22
Teollisuusliitto jättänyt poliisille tutkintapyynnön Sievi Elementistä – henkilöstöä uhkailtu työpaikkojen menettämisellä lakkoon osallistuessa
-
20:21
Eiley teki jouluna DNA-testin, joka johti mullistavaan kohtaamiseen: "Hän näyttää minulta vielä enemmän oikeassa elämässä"
-
20:01
Tampereen hulppea pesäpallostadion vihittiin käyttöön – tällaiselta uusi areena näyttää
-
19:59
Supertähti Novak Djokovic oli suurissa vaikeuksissa Wimbledonin puolivälierässä
-
19:55
Yksiöt yhä suosituimpia opiskelija-asunnoista – hakijoita aina enemmän kuin asuntoja
-
19:52
Korona ei ole ohi: Suomessa koronaan kuolee yhä jopa 10 ihmistä päivässä
-
19:40
Duuman puhemies: Venäjän pitäisi irtisanoa arktisen alueen rajasopimus Norjan kanssa
-
19:30
Supertähti Adele paljasti haluavansa perheenlisäystä: "Haluaisin ehdottomasti muutaman lapsen lisää"
-
19:29
Idyllisen esikaupungin rauha järkkyi itsenäisyyspäivänä – kaupungin pormestari: "Käsittämätön shokki"
-
19:08
Odottaako Suomea talvella energiakriisi? Huoltovarmuuskeskus: Kannattaa varautua todella kalliiseen sähköön
-
19:06
Haavisto toivoo nopeaa ratifiointikierrosta – "Kilpailuun ovat aika monet jo ilmoittautuneet"
-
19:02
Kotiin palannutta Mattia oli vastassa yllättävä tunkeilija – tallensi tilanteen videolle: "Mitä h*lvettiä tuo tekee täällä?"
-
Lataa lisää