Yksin matkustanut nainen pyysi toista reissaajaa ottamaan lomakuvan. Lopputuloksesta tuli viraalihitti.
Lontoolainen Katie, 25, oli yksin reppureissaamassa. Guatemalaan maaliskuun alussa suunnannut Katie suuntasi reissullaan myös katsomaan Fuego-tulivuorta yhdessä asuttamansa hostellin kokoaman 20 hengen seurueen kanssa, kertoo Newsweek.
Ylhäälle päästyään Katie pyysi seurueeseen kuulunutta miestä ottamaan kuvan, jossa Katie poseeraa purkautuva tulivuori taustalla. Lopputuloksen hän jakoi TikTok-tilillään, jossa siitä tuli hitti. Mies oli nimittäin tehnyt oleellisen mokan kuvaa ottaessaan.
– Menet soolomatkalle ja pyydät miestä ottamaan kuvan sinusta ja kirjaimellisesti purkautuvasta tulivuoresta, Kati naljaili videolla.
Hoksaatko sinä, miksei kuva tavoittanut Katien toiveita?
Jos julkaisu ei näy, voit katsoa sen täältä.
Lue myös: Connie, 22, poseerasi kameralle bilevaatteissa, mutta peili teki tepposet – hävytön heijastus herättää hilpeyttä
Mikä kuvassa oli vikana?
Kuvan tarkoitus oli ikuistaa Katie purkautuvan tulivuoren edessä. Vaikka kuvassa Katie toden totta poseeraa tulivuori taustalla, mies oli ottanut kuvan muotokuvamoodissa, mikä tarkentaa kuvan etualan hahmoon sumentaen taustan. Niinpä upeasti purkautuva tulivuori ei päässyt oikeuksiinsa kuvassa.
