Hyppää pääsisältöön
TuoreimmatLiigaSääRikosPolitiikkaAsian ytimessä.doc
Uutiset
KotimaaUlkomaatRikosPolitiikkaTalousMielipiteetSää
Urheilu
LiigaMM-ralliJääkiekon MM-kisatJääkiekkoF1JalkapalloYleisurheilu
Viihde
SeurapiiritTV-ohjelmatElokuvatKuninkaallisetMusiikkiSalatut elämät
Lifestyle
RuokaTerveys ja hyvinvointiSeksi ja parisuhdeAutotHoroskooppi
Makuja
ReseptitRuokauutiset
Videot
MTV Uutiset LiveUusimmat
Tv-opas
Muistilista
  • MTV UutisetKonepajankuja 7
    00510 Helsinki
  • Uutistoimituksen päivystys010 300 5400
  • Uutisvinkkiuutiset@mtv.fi
  • WhatsApp040 578 5504
Sisällöt
  • Tomi Einonen
    Vastaava päätoimittaja
  • Ilkka Ahtiainen
    Uutispäätoimittaja
  • Mona Haapsaari
    Julkaisupäällikkö
  • Teemu Niikko
    Toimituspäällikkö, urheilu
Liiketoiminta ja kehitys
  • Jaakko Hietanen
    Head of Digital Development
Muut palvelut
  • MTV Katsomo
  • Makuja
Asiakaspalvelu
  • MTV Uutiset -palaute
  • MTV Katsomon asiakaspalvelu
MTV Uutiset on sitoutunut noudattamaan Journalistin ohjeita
  • Julkisen sanan neuvosto (JSN)
  • Tietoa yhtiöstä
  • Avoimet työpaikat
  • Mainosta MTV:ssä
  • Tietosuojalauseke
  • Käyttöehdot
EtusivuVideotTuoreimmatLuetuimmatOdota

Jaajo hehkuttaa IS:lle Maija-puolisoaan: Sanat ei riitä kehumaan vaimoa

Jaajo Linnonmaa avioitui Maija-rakkaansa kanssa vuonna 2013.
Jaajo Linnonmaa avioitui Maija-rakkaansa kanssa vuonna 2013.Numi Nummelin
Julkaistu 06.02.2016 12:42

MTV VIIHDE

Suosikkijuontaja ylistää lastensa äitiä Ilta-Sanomien haastattelussa.

Haluatko miljonääriksi -ohjelman puikkoihin hypännyt aamuradion juontaja Jaajo Linnonmaa, 37, kertoo Ilta-Sanomien haastattelussa ensikohtaamisesta vaimonsa kanssa.

Jaajo ja Maija tapasivat ensimmäisen kerran 15 vuotta sitten Hangon regatassa. He avioituivat vuonna 2013, ja noin vuosi sitten heidän perheensä kasvoi kaksostytöillä.

– Sanat ei riitä kehumaan vaimoa. Hän kuitenkin aika lailla pitää kodin pystyssä ja hoitaa kahta pientä lasta ja mahdollistaa sen, että mä pystyn tekemään töitä, Jaajo kehuu.

Linnonmaa muistelee myös avioitumista edeltävää vuotta, jolloin pariskunta muutti Rovaniemelle vaimon lääkäriopintojen takia. He asuivat mökissä Ounasvaaran laella.

– Moni on sanonut, että kun tulin sieltä takas, niin katse oli erilainen. Ehkä löysin sieltä jonkinlaisen sielunrauhan ja muutuin ihmisenä.

– Jotenkin selkenivät ajatukset, että mitä haluan tehdä. Päätin, että alan sanomaan enemmän ei kaiken maailman tarjouksille. Ihan kaikissa ravintolan avajaisissa ei tarvitse käydä, suosikkijuontaja pohtii.

Lisää aiheesta:

Sofia Belórf puhui suorassa lähetyksessä kohujen täyttämästä vuodestaan: "Elän täysillä ja rakastun kovaa"Maisa Torppa kertoo Yökylässä-jaksossa ensi kohtaamisesta it-Mikon kanssa: "Tajusin heti, että tästä saa joku maailman parhaimman miehen"Seksikäs-Suklaa kohtasi suuren surun palattuaan realityohjelman kuvauksista: "Äiti oli mulle kuitenkin kaikki"Jenni Ahola avautuu uupumuksestaan Me Naisille: ”Olin silloin jopa anorektisen laiha”Anni Hautala elämästä koomikkotähden kanssa Me Naisissa: "Uusperheen arki on mennyt omalla painollaan"Lauri Ylönen avautui erostaan Me Naisissa – pelkäsi menettävänsä kaiken
Jaajo LinnonmaaTV-ohjelmat

Tuoreimmat aiheesta

Jaajo Linnonmaa
  • 10.6.13:30
    Huomenta Suomi

    Yksi juontotyö poikii vuosienkin jälkeen huutelua Jaajo Linnonmaalle: "Se on status, joka on jäänyt"

  • 3.6.12:44
    Diili

    Jaajo Linnonmaa jättää Diilin

  • 22.4.10:30
    Diili

    Hän voitti Diili-kauden

  • 31.1.11:32
    Podcastit

    Podcast: Jaajo Linnonmaa paljastaa pankkitilinsä saldon: "Miljoonia on tienattu, mutta en minä niitä näe missään"

  • 21.1.19:02
    Anni Ihamäki

    Anni Ihamäki muistelee podcastissa yllättävää loikkaansa tv-gaalan juontajaksi – taustalla Axl Smith -tapaus